Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

ЗВІТУВАННЯ КЕРІВНИКА

Дата: 20 жовтня 2021 о 17:34, Оновлено 13 жовтня о 18:46

 2022-2023 Н.Р.

З В І Т

директора перед громадськістю про діяльність ЗДО «Золота рибка»

у 2022/2023 навчальному році

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівників навчальних закладів.

Цей навчальний рік був для нас випробувальним, ми працювали в надскладних умовах, з відчуттям тривоги, напруги, страху, невизначеності. Цілий рік ми з вами  наближали  ПЕРЕМОГУ!

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Золота рибка» Долинської міської ради є комунальним закладом для дітей віком від 2 років до 6 (7) років, у складі якого функціонують групи загального розвитку, в яких забезпечується догляд за дітьми, розвиток, виховання й навчання відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) та група компенсуючого типу – спеціальна група для дітей з порушеннями мовлення, в якій забезпечується дошкільна освіта, корекційно - відновлювальна робота з урахуванням стану здоров’я дітей та ступеня вираженості мовленнєвого дефекту.

ЗДО «Золота рибка» розміщений у типовій двохповерховій будівлі загальною площею 1723 кв.м. де протягом 2022-2023 навчального року функціонувало 12 груп.  Наповнюваність груп та режим перебування дітей залишилися сталими.

У період карантину, за сприятливої епідемічної ситуації у регіоні та у період воєнного стану, у закладі були створені максимально безпечні умови для вихованців та працівників відповідно до Постанов Головного державного санітарного лікаря України, КМУ, МОН, МОЗ та ДСНС. 

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  У період воєнного стану проведені лише косметичні ремонти приміщень. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається. 

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: комп’ютерами, принтерами, ксероксами, мультимедійним комп’ютерним проектором з екраном, музичними центрами, цифровим фотоапаратом.

Постійно на контролі аналіз оснащення приміщень укриття у нашому закладі. У процесі підготовки до минулого навчального року був проведений косметичний ремонт з переоснащення підвальних приміщень закладу у два найпростіші укриття, які відповідають вимогам ДСНС щодо облаштування «найпростішого укриття»:

  • розташоване у складі основної будівлі закладу;
  • місткість укриття у ЗДО «Золота рибка» – 300 осіб (діти та працівники закладу);
  • стіни, стеля виготовлені з бетонних блоків, плит та цегли;
  • будівля заглиблена у землю, не має великих отворів;
  • забезпечене електроживленням, штучним освітленням, системою водопроводу та каналізації;
  • забезпечене двома евакуаційними виходами;
  • входи облаштовані пластиковими дверима;
  • приміщення мають примусову вентиляцію;
  • в укритті забезпечується задовільний санітарний та протипожежний стан;
  • всі вихованці і працівники забезпечені в укритті ватно-марлевими пов’язками;
  • укриття забезпечене питною водою;
  • створений запас їжі (сухе печиво);
  • наявні альтернативні засоби освітлення;
  • забезпечене засобами надання домедичної допомоги.

Облаштовуючи внутрішній простір приміщень укриття, адміністрація та колектив закладу подбали про безпечність, комфортність та розміщення необхідного обладнання для організації освітнього процесу, врахували методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану.

У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив  закладу спрямовував свою діяльність відповідно до пріоритетів змістового наповнення освітнього процесу:

- Створення освітнього середовища, вільного від будь якого насильства та дискримінації, в якому спрямована робота з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, реалізуються права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціальна адаптація та підготовка до отримання наступного рівня освіти;

-  Удосконалення системи роботи з безпеки життєдіяльності дошкільників, поглиблення теоретичних знань та практичних вмінь педагогічних працівників з питань організації  роботи з формування  основ безпечної поведінки, дотримання єдиної стратегічної лінії у діяльності педагогічного,   дитячого та батьківського колективів;

-  Удосконалення умінь та навичок педагогів щодо організації патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Відповідно до Програми розвитку ЗДО, на основі аналізу роботи закладу за минулий рік з урахуванням  виявлених проблем та потреб закладу, ключовими завданнями над якими працював колектив закладу в 2022-2023н. р. були:

  1. Створювати комфортні, безпечні, доступні та нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей і праці, у тому числі дітей з ООП.
  2. Формувати мовленнєво-комунікативну компетентність дошкільників засобами інтерактивного розвивального середовища. 
  3. Продовжувати формувати національно-патріотичну самосвідомість дошкільників у різних видах діяльності.
  4. Розвивати самоактивність дитини, як головного чинника становлення субєктності в дошкільному віці, шляхом розвитку її самосвідомості та усвідомлення своїх набутих вмінь у спільній з дорослими співпраці.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЗДО «Золота рибка»у своїй діяльності  керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Діяльність ЗДО «Золота рибка»  у 2022-2023 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у Програмі розвитку ЗДО, освітній програмі закладу та у Плані роботи на навчальний рік,  на забезпечення безпечного освітнього простору в ЗДО в умовах воєнного стану та карантину, якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей. Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності. Спілкування, навчання та ведення документації здійснювалося державною мовою.

В закладі обладнано: 12 гупових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду; фізкультурна зала з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням; 2 музичні зали з необхідним наповненням; методичний кабінет; кабінет психолога; кабінет учителя – логопеда; кабінет керівників музичних та інструкторів з фізкультури; ресурсна кімната – оснащена для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; народознавча світлиця; харчоблок; пральня; медичні кабінети (медичний кабінет, ізолятор, маніпуляційна). Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Всі групи впродовж 2022-2023 н.р. комплектувалися за віковими ознаками, відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти.

Відрахування дітей із ЗДО, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснювалося відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти.

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Заклад забезпечений педагогічними кадрами і технічним персоналом повністю і в якісному складі. Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 79. З них педагогів – 42. За рівнем кваліфікації педагоги мають такі кваліфікаційні категорії: вища кваліфікаційна категорія – 12 педагогів, І  кваліфікаційна категорія – 13 педагогів, ІІ кваліфікаційна категорія – 10 педагогів, категорія «спеціаліст» – 8 педагогів, звання «вихователь - методист» – 2 педагогів, звання «старший вчитель» – 1 педагог.

За рівнем освіти педагоги мають:  повну вищу відповідну педагогічну освіту - 35 педагогів, 8 педагогів – неповну вищу освіту.

 В 2022-2023 навчальному році курсову перепідготовку при Івано – Франківському ОІППО -16 педагогів по І етапу та 9 педагогів по ІІ етапу.

 Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація   працівників.  Адміністрацією закладу достатня увага приділяється організації проведення атестації педагогічних працівників, відповідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Складено перспективний план атестації педагогічних працівників, план роботи засідань атестаційної комісії на навчальний рік, видано накази. Адміністрацією та членами атестаційної комісії відвідуються навчальні заняття, вивчається система роботи педагогів, творчі звіти педагогів заслуховуються на засіданні педагогічної ради. У 2022-2023 н.р. атестацію пройшли 9 педагогічних працівників.

3. ПЕРСОНАЛЬНИЙ ВНЕСОК КЕРІВНИКА У ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ

Щодо організації освітнього процесу, то він будується таким чином, щоб забезпечити багаторівневу систему умов для поетапного гармонійного розвитку та соціального зростання дитини; залучення комплексу ресурсів: матеріально-технічних, програмно-методичних, особистісних, технологічних, що забезпечують освітній процес ЗДО. Адже освітнім середовище ЗДО стає тільки тоді, коли виконує свої основні завдання: забезпечує розвиток дітей дошкільного віку, охорону та збереження їхнього здоров’я, здійснює корекцію недоліків розвитку, враховує особливості розвитку та саморозвитку. І основною умовою при цьому є особистісно орієнтована взаємодія дитини і педагога, у процесі якої відбувається засвоєння соціокультурного досвіду, індивідуальний педагогічний супровід. В умовах нашого ЗДО різні види освітнього простору доповнюються предметно-розвивальним середовищем, яке презентовано у вигляді взаємозв’язаних  складових єдиного комплексу і разом з тим достатньо самостійних структур, оформлених в осередки.

Критерії оцінювання якості освітнього середовища в ЗДО:

  • ергономічність педагогічних зусиль (наскільки оптимальний та раціональний розподіл усіх видів форм життєдіяльності дошкільників з погляду збереження їх здоров’я, відповідності пріоритетним видам діяльності у цей віковий період. Водночас важливо і те, наскільки певна організація освітнього процесу оптимальна для збереження життєздатності, фізичних і психічних  зусиль самого педагога);
  • технологічність освітнього процесу (системність у плануванні та організації освітньої діяльності та реалізації конкретних цілей освіти, а також відтворюваність і можливість варіативного застосування моделі освітнього процесу, свідомий вибір  педагогами методів і засобів розвитку, виховання, навчання, що відповідає освітнім завданням);
  • характер взаємодії дорослих і дітей (ціннісне ставлення до дитини, урахування інтересів, потреб, можливостей дітей  в процесі планування та організації всіх форм і видів дитячої діяльності, надання їм можливостей вибору, побудова взаємодії педагога з дітьми на засадах партнерства).

Наші напрацювання по внутрішній системі забезпечення якості освіти є  початковим інструментарієм управління якістю освіти в ЗДО  та висвітлені в Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти «Золота рибка».

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Освітній процес в ЗДО будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і  науки України.

Використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах.  А саме:

  1. Комплексні:

-         Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

-         Програма «Впевнений старт».

  1. Парціальні:

-       «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку

-       «Дошкільнятам про сталий розвиток»,навч.- метод. посіб. для дошкільних навч. закладів

-        «Мудрі шахи»

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебували у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні методики.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.

Організацію та керівництво методичної роботи в закладі здійснюють вихователі-методисти Людмила Стрієшин та Олександра Рудевич на рівні сучасних вимог. Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів.  Крім педагогічних рад, педагогічних годин, консультацій, проводились майстер-класи із залученням кращих педагогів, заняття з елементами тренінгу, мозкові штурми, рольові й ділові ігри, засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.

Впродовж 2022-2023 навчального року було проведено чотири педагогічні ради:

  • організаційно-настановна «Особливості організації діяльності ЗДО у новому навчальному році в умовах воєнного стану» (26.08.2022)
  • тематична «Національно-патріотичне виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності» (листопад 2022)
  • тематична «Особливості формування мовленнєво-комунікативної компетентності  дошкільників» (лютий 2023)
  • підсумкова «Моніторинг якості дошкільної освіти» (травень 2023).

При підготовці до педагогічних рад педагогами проводились методичні заходи, а саме:

Колективні перегляди

  1. Індивідуальна робота з дитиною з ООП по соціальній взаємодії. Сліпкевич Я.
  2. Заняття з елементами Са-Фі-Данс «Стежками рідного краю» (старша група). Ткач О.
  3. Виховання патріотичних почуттів дошкільників засобами музики, художнього слова та української символіки. Сеньків З.
  4. Виховання свідомого громадянина патріота через культурно-історичні цінності своєї нації та загальнолюдські цінності. Чамбул О.
  5. Заняття з мовленнєвого спілкування «Казка в гості завітала». Марчак О.
  6. Інтегроване заняття з розвитку мовлення та грамоти. Гаврон М.
  7. Інетегроване заняття з розвитку мовлення і художньо - продуктивної діяльності. Чупа О.
  8. Тематичне заняття з розвитку мовлення (з використанням українського фолькльору). Турчин Л.
  9. Заняття з мовленнєвого розвитку з використанням інноваційних технологій. Стрипа В.
  10. Інтегроване заняття з розвитку мовлення і пошуково-дослідницької діяльності. Данилів Л.
  11. Інтегроване заняття з безпеки життєдіяльності «Навчаємо дітей мінної безпеки». Ставчанська Л.
  12. Інтегроване заняття з пріоритетом пошуково – дослідницької діяльності. Чемерис М.

Консультації

  1. Як приборкати хаос адаптаційного періоду: поради педагогам та батькам. Стефанишин С.
  2. Формування основ патріотизму у дошкільнят. Сліпкевич Я.
  3. Як формувати власну емоційну безпеку в умовах війни?. Стефанишин С.
  4. Підвищення рухової активності дошкільників засобами народних рухливих ігор. Суковата С.О.
  5. «Мовленнєва готовність дошкільника до навчання в школі». Целіщева Х.
  6. Інтегроване заняття з розвитку мовлення і пошуково-дослідницької діяльності. Данилів Л.
  7. Типові помилки вихователя на занятті, які перешкоджають активізації мовлення дітей. Ставчанська Л.
  8. Дотримання принципів академічної доброчесності при виконанні посадових обов'язків. Стрієшин Л.
  9. Ігри для розвитку творчого мислення дошкільників під час організації музично-театралізованої діяльності. Савко Т.
  10. Про підбір (придбання, виготовлення, оновлення) іграшок, обладнання для ігор з піском, повітрям, водою в літній період. Стрієшин Л.

Семінари

  1. Теоретично – семінарський модуль: «Особливості виховання патріотизму у дошкільників на сучасному етапі». Турчин Л.
  2. Майстер-клас «Технологія створення мультимедійної презентації до творчого звіту». Рудевич О.
  3. Практичний модуль: «Дієве патріотичне виховання»(коучинг). Чемерис М.
  4. Теоретичний блок: «Інтерактивні методи навчання дітей рідної мови і мовленнєвого спілкування». Бурій О.
  5. Майстер – клас: « Нейрогімнастика в роботі педагога». Чамбул О., Пастух О.
  6. Практичний модуль: «Ігри, що розвивають фантазію і словесну творчість у дітей дошкільного віку». Петрушка Н.
  7. Навчальний тренінг « Збереження життя та здоров’я в умовах війни та надзвичайних ситуацій: як правильно надати домедичну допомогу». Михно М., Долішна Т.
  8. Семінар – практикум для педагогів «Запобігаємо і уникаємо булінгу в колективі». Коваленко О.

Конкурси, які проводились протягом року надихали педагогічний і обслуговуючий персонал на пошуки нового, цікавого для дітей.

Перед осінніми святами організували виставку -  конкурс на кращу осінню композицію «Осінній колорит», жовтень 2023р.

Протягом року ми підтримували наших захисників, приймали участь у благодійних акціях, робили свій внесок у Перемогу!

Також проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності, з метою удосконалення  організаційної та практичної роботи з питань безпеки вихованців, свідомого та дбайливого ставлення дітей, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу.

Провідне місце посідають заняття з фізичної культури. В  дитячому садку є спортивна зала, спортивний майданчик на вулиці, де проводяться фізкультурно-оздоровчі заходи. Створені необхідні умови для самостійної рухової активності дітей, продумано розміщення фізкультурних  осередків, наявність спортивного обладнання, дидактичного середовища:

Широко використовуються вправи з різними предметами та з різних вихідних положень. Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входять загально-розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави.  Щомісяця проводяться спільні свята, «Дні Здоров’я», розваги.

На виконання варіативної частини Базового компонента дошкільної освіти в ЗДО впродовж 2022-2023 н.р. працювали гуртки, де діти мали змогу додатково отримати пізнавальні навички.

Особливості гурткової роботи – цілеспрямоване використання вільного часу для повноцінного розвитку потенційних можливостей дитини, свобода вибору профільного спрямування, напрямів діяльності та освітньої програми, творчий характер освітнього процесу, який здійснюють на основі додаткових освітніх програм, співпраця, співтворчість, індивідуальний підхід у взаєминах дитини, педагога та батьків.

У ЗДО «Золота рибка» створені умови для інклюзивного навчання. У 2022-2023 навчальному році функціонували 6 інклюзивних груп, в яких навчалися 17 дітей з ООП. Забезпечувалася підтримка в освітньому процесі здобувачів освіти, які цього потребують, відповідно до нових безпекових умов. У закладі забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’єю та фахівцями ІРЦ. Налагоджено роботу з питань навчання дітей з ООП: створена команда психолого-педагогічного супроводу для кожної дитини, розроблені індивідуальні програми розвитку.

Варто зазначити, що на належному рівні проводиться робота з наступності між двома ланками освіти: закладу дошкільної освіти та школи. Вона передбачає об’єднання комплексів організаційних та освітніх заходів. У 2022 -2023 н.р. між ЗДО «Золота рибка» та Долинський ліцей №7 розроблено спільний план.

На кінець 2022-2023 навчального року в закладі дошкільної освіти виховувалось 76 дітей старшого дошкільного віку. Вихователі груп забезпечили підготовку дітей до навчання в школі на рівні сучасних вимог. Педагоги активно працювали над розвитком у дітей цілеспрямованого сприймання, формування психічних процесів, навичок навчальної діяльності, самооцінки, що має важливе значення в подальшому навчанні дітей в школі.

Встановлено, що наші випускники готові до подальшого навчання. Більшість з них проявляють інтерес до навчання, майже всі легко йдуть на контакт, комунікабельні, легко вступають у відносини з однолітками та дорослими людьми і вільно почувають себе в соціумі. У дітей сформована готовність до прийняття нової соціальної ролі – школяра. Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, у них сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

Одним з головних завдань функціонування закладу дошкільної освіти є взаємодія з сім’єю. Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У нас одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом.

Педагоги закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. Вихователями кожної групи створено Viber-чати для спілкування з батьками, де педагоги мали прямий зв’язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб; проводять консультативно-просвітницьку роботу; надають різноманітні поради, рекомендації, консультації по роботі з дітьми вдома. Вихователі постійно мотивують батьків, підтримують зворотній зв’язок з ними. І цей зворотній зв’язок є дуже активним, дієвим. Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки надають посильну допомогу закладу, допомагають в облаштуванні ігрових ділянок, проведенні ремонтних робіт, закупівлі іграшок.

Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги педагогам. Адміністрацією закладу дошкільної освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Постійного контролю вимагали питання охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, адміністративних нарадах, виробничих нарадах. Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. За результатами комплексної і тематичних перевірок оформлено довідки.

5. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА, ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ТА ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України,  розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводяться вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструються у відповідних журналах, видаються накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

В 2022-2023 навчальному році колектив ЗДО продовжував роботу щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей: групи раннього віку – 1 раз у місяць, інші групи – 1 раз у квартал. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії та оформлялися листи здоров’я усіх груп закладу дошкільної освіти.

Систематично проводиться моніторинг захворюваності дітей в ЗДО.

7. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Здоров’я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Правильна організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти  набуває особливої актуальності через високий показник охоплення дошкільною освітою дітей від 2 до 6 років. Саме тому в заклад впроваджена Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – система ХАССП, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Головним завданням системи ХАССП у ЗДО є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів комірником і до моменту видачі готової страви.

Організація харчування ведеться відповідно Постанови Кабміну від 24.03.2021 р. № 305  Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та

Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227 (із змінами).

За 2022-2023 навчальний рік за результатами перевірок  Держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень в організації харчування дітей не виявлено.

Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково - обґрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено  сезонне меню. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного посезонного меню складається меню-вимога.

З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко  псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.

Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі,  затвердженого завідувачем. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.

Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час  вживання  їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).

В 2022-2023 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій.

8. ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Фінансова діяльність закладу дошкільної освіти впродовж 2022-2023 н.р. була спрямована на покращення, удосконалення і модернізацію матеріальної бази ЗДО, створення належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу.

За бюджетні кошти було придбано:

  1. дезинфікуючі засоби в таблетках на загальну суму 1 700грн. 00коп.;
  2. сода на загальну суму 6 300грн. 00коп.;
  3. миючі засоби (порошок, мило рідке, мило господарське, засоби для чищення, паперові рушники...) на загальну суму 40 729грн. 00коп. ;
  4. сантехніка (шланги-голки, змішувачі, кран зливний для унітазу… ) на загальну суму 7 000грн.00коп.;
  5. дрібні електротовари (лампи світлодіодні довжиною 0,60см., світильники, розетки, вимикачі, подовжувачі…) на загальну суму 14 770грн. 00коп.;
  6. друкована продукція (меню-розкладка А3, звіт А3…) на загальну суму 999грн.94 коп.;
  7. папір ксероксний  на загальну суму 4 968грн.00коп..;
  8. канцтовари (папки сегрегатори, папки скорозшивачі, файли А4,зошити А4  на 200аркушів…) на загальну суму 3350грн.00коп.;
  9. будівельні матеріали (фарби емаль різнокольорові, лаки, шпаклівки, грунтівка, водоемульсія….) на суму 23 655грн.00коп.;
  10. господарські товари (граблі, лопати, викрутки, набір ключів, жилка, замки навісні, кутники….)на загальну суму 16 360грн.00коп.;
  11. посуд (сковорідки, каструлі , тарілки) на загальну суму 27 898грн.0коп.;
  12. медикаменти на загальну суму 10 280грн.00коп.;
  13. повірка ваг на загальну суму 2 538грн.14коп.;
  14. повіка лічильника водопостачання на загальну суму 922грн.00коп;
  15. вивіз твердих побутових відходів на загальну суму 12 892грн. 57коп.;
  16. оплата послуг за телефон на загальну суму 115грн. 65коп.;
  17. дезінфекція, дератизація на загальну суму 5 034грн.00коп.;
  18. оплата послуг за інтернет на загальну суму 1 400грн. 00коп.;
  19. ремонт комп’ютерної техніки (принтера, картриджа) на загальну суму 1290грн.00коп.;
  20. заправка вогнегасників на загальну суму 6 800грн.00коп.;
  21. медогляд працівників на загальну суму 24 113грн. 17коп.

Станом на  01.01.2023 року на рахунку було 5 756грн. 11коп., за період з 01.01.2023року по 31.08.2023року  на спонсорський рахунок надходжень не було, але було придбано:

лавки дерев’яні зі спинкою- 4шт., лавки дерев’яні без спинки  - 8шт. на загальну суму 5 680грн. 00коп.

Отже залишок коштів на спонсорському рахунку станом на 31.08.2023року становить 76грн.11коп.

Дякуючи працівникам, батькам та депутатам було проведено ряд робіт та отримано товарів, як благодійна допомога         

  1. Помічники вихователя груп «Веселинка», «Колосок», «Сонечко» придбали Змішувачі з електронагрівом Zegor  на загальну суму 2536грн.11коп., згідно накладної №4474 від 19 травня 2023року, які встановлені на даних групах електриком ЖКГ згідно правил пожежної безпеки і використовуються за призначенням (Акт № 1).
  2. батьки групи «Веселинка» придбали тюлі в кількості 3 шт.  на загальну суму 1500грн.00коп., яка знаходиться в спальні на даній групі і використовуються за призначенням (Акт №2)
  3. мама дітей  групи «Веселинка», Бік Я. придбала плиту на перегородки в туалетну кімнату на загальну суму 600грн. 00коп., яка встановлено на даній групі і використовуються за призначенням. (Акт №3)
  4. голова батьківського комітету Бучок Н., групи «Колосок», подарувала килим -1шт., доріжка -1шт.  , які знаходяться на даній групі і використовуються за призначенням. (Акт №4)
  5. За сприяння Долинської міської ради проводиться облаштування укриття №2 (встановлено відповідне освітлення, залито бетонну стяжку).Роботи продовжуються.
  6. За сприяння Управління освіти Долинської міської ради від благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПОСМІШКА UA» отримано предмети гігієни на загальну суму 6 556грн.44коп., канцтовари та іграшки на загальну суму 20 000грн. 00коп., комп’ютерна техніка та комплектуючі до неї для навчання дітей на загальну суму 248 599грн.62коп., дитячі стільці з металевим каркасом, безкаркасні крісла груші та іграшки на загальну суму 53 991грн.00коп., які використовуються за призначенням.
  7. За сприяння Управління освіти Долинської міської ради від блгодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПОСМІШКА UA» батьки вихованців, відповідно до відомості, отримали рюкзаки з наповненням на загальну суму 239 084грн.82коп.
  8. За кошти обласного бюджету, Долинської міської ради та за депутатські кошти заступника міського голови ОТГ Громиша В.В., проводяться ремонтні роботи по облаштуванню ігрових майданчиків груп «Веселинка», «Метелик», «Дзвіночок». Роботи будуть продовжені.
  9. За спонсорські кошти, які знаходились на спонсорському рахунку управління освіти Долинської міської ради оновлено спортивний майданчик на загальну суму 5 680грн. 00коп.

Також проведено ремонтні роботи в закладі та на ігрових майданчиках силами працівників та батьків вихованців, а саме:

  1. два центральні входи  та коридорні приміщення (фарбування дверей, підлоги, малювання стін);
  2. полаковано паркет в кабінетах директора,  діловода, медичного блоку та в великій музичній залі;
  3. в кухонному блоці (фарбування витяжки, столів та інвентарю);
  4. у всіх вікових групах пофарбовано підлогу в роздягальних кімнатах, туалетних кімнатах, полаковано паркет в групових кімнатах також підфарбування та побілка стін у всіх групах;
  5. зроблено ремонт в туалетній кімнаті в групах «Веселинка», «Веселка», «Веселі дзвіночки»;
  6. зроблено ремонт в роздягальні в групі «Барвіно», «Колосок»
  7. фарбування, ремонт, заміна та встановлення столиків та лавок на майданчиках груп «Веселка», «Колосок», «Ромашка», «Віночок», «Бджілка», «Веселі дзвіночки», «Сонечко» ( в зв’язку з роботами по заміні дахів на деяких роботи продовжуються)
  8. встановлення нових пісочниць на групах «Барвінок», «Колосок», «Калинка»;
  9. встановлення рахівнички на майданчику групи «Барвінок».

Зроблено чимало, проте у процесі аналізу матеріально-технічної та навчально-методичної бази ЗДО «Золота рибка» за 2022-2023 навчальний рік визначені проблеми, які потребують подальшого вирішення у наступному навчальному році:

  1. продовжувати процес розбудови  ВСЗЯО на основі Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у ЗДО «Золота рибка»;
  2. закінчити капітальний ремонт дахів тіньових навісів на групових майданчиках;
  3. дооблаштувати у закладі укриття, які б відповідали усім встановленим вимогам;
  4. поповнення ігрових майданчиків новим ігровим обладнанням;
  5. ремонт доріжок (забезпечення рівним неушкодженим покриттям);
  6. у деяких групових осередках є потреба створення відокремлених куточків для усамітнення та відпочинку дітей;
  7. постійне забезпечення педагогів фаховими виданнями та методичним забезпеченням.

У новому навчальному році також залишаються інші потреби, виконання яких не потребує особливих фінансових витрат:

  1. розмальовування на території закладу асфальтних доріжок для дитячих ігор (у технології «Стіни, стеля, підлога, які говорять») та облаштовування на майданчиках і квітниках цікавих ігрових композицій;
  2. оновлення навчально-методичного забезпечення у вікових групах та у методичному кабінеті;
  3. зміцнення осередків розвивального предметно-ігрового середовища у вікових групах відповідно до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та сучасних вимог;
  4. необхідна ефективніша співпраця усіх педагогів в організації діяльності сайту закладу;
  5. активне використання інтерактивних форм та методів партнерської взаємодії з батьками вихованців;
  6. активне освоєння комп’ютера та впровадження в освітній процес сучасних комп’ютерних технологій;
  7. активна участь у фахових конкурсах педагогів, які планують підвищувати кваліфікаційні категорії.

Від імені всього колективу закладу і наших вихованців хочу подякувати засновнику закладу – Долинській міській раді, управлінню  освіти, депутатам, працівникам ЗДО, батькам наших вихованців за спільну працю у забезпеченні функціонування закладу. Обіцяю, що буду надалі працювати над вирішенням проблем, над всім тим, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дошкільнятам, з метою створення затишку та комфорту для всіх учасників освітнього процесу. 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКІВСЬКА ГРОМАДО

ДЯКУЄМО кожному з вас, що робите максимум задля ПЕРЕМОГИ.

2023-2024 Н.Р.

З В І Т

директора перед громадськістю про діяльність ЗДО «Золота рибка»

у 2023/2024 навчальному році

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівників навчальних закладів.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Золота рибка» Долинської міської ради (далі ЗДО «Золота рибка») є комунальним закладом для дітей віком від 2 років до 6 (7) років, у складі якого функціонують групи загального розвитку, в яких забезпечується догляд за дітьми, розвиток, виховання й навчання відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) та група компенсуючого типу – спеціальна група для дітей з порушеннями мовлення, в якій забезпечується дошкільна освіта, корекційно-відновлювальна робота з урахуванням стану здоров’я дітей та ступеня вираженості мовленнєвого дефекту.

Засновником і власником закладу дошкільної освіти є територіальна громада в особі Долинської  міської ради, яка здійснює фінансування закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей. Уповноваженим органом громади з питань освіти є управління освіти Долинської міської ради.

 ЗДО «Золота рибка» у своїй діяльності  керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Навчальний рік у закладі почався з 01 вересня 2023 року і закінчився 31 травня 2024 року. На виконання наказу управління освіти Долинської міської ради призупинено роботу закладу з 03.06 по 28.06.2024 року.

Діяльність ЗДО «Золота рибка»  у 2023-2024 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у Програмі розвитку ЗДО та у Плані роботи на навчальний рік,  на забезпечення безпечного освітнього простору в ЗДО в умовах воєнного стану, якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

У період воєнного стану в закладі були створені максимально безпечні умови для вихованців та працівників відповідно до чинних вимог та розпоряджень КМУ, МОН та ДСНС. 

ЗДО «Золота рибка» розміщений у типовій двохповерховій будівлі загальною площею 1723 кв.м. де протягом 2023-2024 навчального року функціонувало 12 груп.  Наповнюваність груп та режим перебування дітей залишилися сталими.

У  закладі  дошкільної освіти функціонують:

12 гупових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду. Кожне групове приміщення ізольоване від інших та має зручні сполучення з іншими функціональними приміщеннями ЗДО;

фізкультурна зала з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням;

2 музичні зали з необхідним наповненням;

методичний кабінет–центр  методичної роботи з педагогічними кадрами  закладу, наповнення якого здійснюється відповідно до Положення про роботу методичного кабінету;

кабінет психолога–оснащений для забезпечення роботи психологічної служби;

кабінет учителя–логопеда- оснащений для здійснення колекційної роботи з дітьми, що мають мовленнєві порушення;

кабінет керівників музичних та інструкторів з фізкультури;

ресурсна кімната–оснащена для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;

народознавча світлиця;

харчоблок, забезпечений технологічним обладнанням та необхідним посудом (каструлі, сковороди, миски, ножі, розливні ложки тощо);

пральня забезпечена пральними машинами, центрифугою, прасками;

медичний кабінетний комплекс для обслуговування дітей: медичний кабінет, ізолятор, маніпуляційна забезпечені необхідним обладнанням та матеріалами;

у закладі облаштовані відповідно до вимог ДСНС два укриття на випадок надзвичайної ситуації в умовах воєнного стану.

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  У період воєнного стану проведені лише косметичні ремонти приміщень. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.  Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається. 

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: комп’ютерами, ноутбуками, планшетами, БФП, мультимедійним проектором з екраном, музичними центрами, цифровим фотоапаратом.

Будівля розташована на окремій земельній ділянці загальною площею 1,1694 га. Територія впорядкована, огороджена, озеленена, обладнана необхідними спорудами. На території розміщені: дитячі ігрові майданчики, відокремлені захисними зеленими смугами, фізкультурний майданчик, куточок лісу, городні ділянки, фруктовий сад. Обладнання на майданчиках відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплене. Наявні акти обстеження фізкультурного та іншого ігрового обладнання для безпечного використання в роботі з дітьми. Кожна група  на майданчиках має тіньовий навіс для захисту від сонця й опадів.

Постійно на контролі аналіз оснащення приміщень укриття у нашому закладі, які відповідають вимогам ДСНС щодо облаштування «найпростішого укриття»:

розташоване у складі основної будівлі закладу;

стіни, стеля виготовлені з бетонних блоків, плит та цегли;

будівля заглиблена у землю, не має великих отворів;

забезпечене електроживленням, штучним освітленням, системою водопроводу та каналізації;

забезпечене двома евакуаційними виходами;

входи облаштовані пластиковими дверима;

в укритті забезпечується задовільний санітарний та протипожежний стан;

всі вихованці і працівники забезпечені в укритті ватно-марлевими пов’язками;

укриття забезпечене питною водою;

створений запас їжі (сухе печиво);

наявні альтернативні засоби освітлення;

забезпечене засобами надання домедичної допомоги.

Облаштовуючи внутрішній простір приміщень укриття, адміністрація та колектив закладу подбали про безпечність, комфортність та розміщення необхідного обладнання для організації освітнього процесу, врахували методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану.

Кадрове забезпечення ЗДО «Золота рибка» проводиться у відповідності до типових штатів. Станом на 31.05.2024 року заклад забезпечений повністю педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом, про що свідчить аналіз статистичних даних складу колективу.

У закладі дошкільної освіти працюють кваліфіковані педагоги та досвідчені спеціалісти, освіта яких відповідає займаним посадам. Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про стабільність колективу та його творчий потенціал.

Педагогічний колектив ЗДО постійно працює над підвищенням свого професійного рівня.  У 2023-2024 навчальному році підвищили кваліфікацію при Івано-Франківському ОІППО-10 педагогів по І етапу та 12 педагогів по ІІ етапу.

Складений перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників до 2028 року.

Провідною формою вдосконалення професійної компетентності є самоосвіта педагога, що полягає в засвоєнні, оновленні, поширенні й поглибленні знань, узагальненні досвіду шляхом цілеспрямованої, системної самостійної роботи, спрямованої на саморозвиток та самовдосконалення особистості, задоволення власних інтересів і об’єктивних потреб освітнього закладу. Педагоги активно відвідують вебінари, онлайн-курси, семінари тощо. Для визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічна рада заслуховує педагогічного працівника щодо якості виконання програми підвищення кваліфікації, результатів підвищення кваліфікації, дотримання суб’єктом підвищення кваліфікації умов договору та приймає відповідне рішення.

Також у 2024 році успішно атестовано тринадцять педагогів ЗДО. У процесі атестації методичною службою ЗДО проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності працівників.  Простежувалося постійне підвищення їх професійної компетентності, ріст майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності освітнього процесу. Педагоги, які атестувалися, були залучені до активної участі у різних формах методичної роботи у закладі та ЦПРПП. На педагогічній раді проведено змістовні творчі звіти педагогів, які атестувалися, з індивідуальних проблем самоосвіти та за міжатестаційний період. У ході творчих звітів педагогічні працівники презентували цікаві і змістовні матеріали досвіду роботи з індивідуальних проблем із виставкою-презентацією кращих зразків навчально-методичного та дидактичного матеріалу для провадження освітньої діяльності.

Головні річні завдання відображаються в усіх складових плану роботи закладу на 2023-2024 н.р. Методична робота з педагогічними кадрами здійснювалася таким чином, щоб підвищити професійну компетентність педагогів, створити оптимальні умови для підвищення результативності освітнього процесу, задовільнити запити та інтереси педагогів.

Система методичної роботи спрямована на вирішення наступних річних завдань:

  1. Забезпечити виконання вимог щодо особливостей організації освітнього процесу в ЗДО в умовах воєнного стану, у тому числі з дітьми з ООП, створення умов для здобуття освіти та педагогічної діяльності.
  2. Формувати природничо-екологічну компетентність дошкільників з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток. 
  3. Продовжувати освітню діяльність, спрямовану на якісний результат формування соціально-громадянської компетентності дошкільників.
  4. Формування в дошкільників свідомого ставлення до власної безпеки, навичок безпечної поведінки та стресостійкості, збереження життя та здоров’я.
  5. Провести самооцінювання діяльності закладу за напрямом «Освітнє середовище».

З метою реалізації науково-методичної проблеми та пріоритетних завдань у 2023-2024 навчальному році у закладі проведено ряд успішних і результативних заходів, зокрема такі:

Колективні перегляди

Освітній теренкур (піша прогулянка за спеціально розробленим маршрутом) «Буду я природі другом». Л. Мандзій

Ранкові зустрічі. М. Жмуркевич

Художньо-продуктивна діяльність: кулінарне заняття. О. Магола

Інтегроване заняття з пріоритетом еколого – конструктивних завдань. О. Лович

Заняття з елементами квесту «Школа вже чекає нас». М. Дужак

Заняття-гра з розвитку активного мовлення (з використанням технології казкотерапії). О. Бурій

Інтегроване заняття з елементами кольоротерапії для дітей з ООП. Н. Білінська

Інтегроване заняття з ознайомлення із соціумом та художньо – продуктивної діяльності (патріотичне  виховання). С. Суковата

Інтегроване  заняття з пріорітетом безпеки життєдіяльності (здоровязбережувальна компетентність та ОБЖД). О. Томків

Бінарне заняття з використанням ІКТ та цифрових ресурсів. Т. Паньків, О. Рудевич

Інтегроване заняття з духовно – морального виховання та емоційного розвитку. О. Пастух

Індивідуальна робота з дітьми з ООП (розвиток дрібної моторики рук). Х. Целіщева

Бінарне заняття "Уважний пішохід" правила безпеки дорожнього руху. О. Бразда, Н. Петрушка

Бінарне заняття з виховання патріотичних почуттів дошкільників засобами музики, художнього слова та української символіки. С. Титиш, О. Марчак.

Консультації

Трудові функції та професійні компетентності вихователя відповідно до профстандарту. Рудевич О.

Освіта для сталого розвитку: як організувати роботу з дошкільнятами.  Н. Маслова

Теренкур як інноваційний метод формування екологічного світогляду дошкільника. М.Чемерис

Дослідницька діяльність дітей на прогулянці. М. Дужак

Виховання безпечної поведінки з раннього віку.Н. Стефанів

Згуртування дитячого колективу: профілактика булінгу. М. Гаврон

Діти з розладами аутистичного спектру в ЗДО. Н. Петрушка

Особливості планування фізкультурно-оздоровчої та освітньої роботи з вихованцями у літній період. О.Ткач

Семінари

Теоретично – семінарський модуль: «Інтегрований та діяльнісний підходи до природничо-екологічної освіти дошкільників». Малачинська С.

Майстер-клас «Тимбілдинг в закладі освіти або «Один у полі не воїн». Рудевич О

Практичний модуль: «Сучасні ігрові форми в екологічному вихованні дітей». Марчак О., Дужак М.

Теоретичний блок: «Особливості безпечного освітнього середовища закладу дошкільної освіти: технології формування змістових компонентів». Гаврон М.

Майстер – клас: «Нейрографіка». Чамбул О.

Практичний модуль: «Створюємо розвивальне середовище для гри та творчості в укритті. Особливості роботи з дітьми у воєнний час». Томків О., Стефанів Н.

Психологічний тренінг « Пасивна агресія у педагогічному колективі. Причини виникнення та способи подолання». Стефанишин С.

Аналіз компетентності педагогів щодо використання ІКТ та електронних освітніх ресурсів в професійній діяльності (за результатами тематичного вивчення) показав,  що вони використовують такі цифрові освітні ресурси та програми InShot, VídeoPat, Movie Maker, Zoom (34%), текстовий редактор Word (59%), електронні таблиці Excel (38%), електронні презентації PowerPoint (86%), мультимедійні диски, аудіо-файли (24%), інтернет, YouTube (79%).

Підвищення професійного рівня, педагогічної та фахової майстерності – маркер якості освітньої діяльності та ключова складова внутрішньої системи забезпечення якості дошкільної освіти.

Упродовж навчального року приділялася увага фізкультурно-оздоровчій роботі з дошкільниками. Необхідно відмітити ефективні фізкультурно-оздоровчі заходи для дітей, проведені інструкторами з фізкультури спільно з вихователями. Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи можна зробити висновок, що систематична робота з  дітьми, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищення рухової активності упродовж навчального року була досить ефективною. Основні фізкультурно-оздоровчі заходи висвітлювалися за допомогою фото-та відео матеріалів  у вайбер-групах батьків, на сайті нашого закладу та на сторінці у фейсбуці.

Упродовж 2023-2024 навчального року у закладі проводилася систематична робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту:

- ретельно опрацьовується нормативно-правова база щодо діяльності ЗДО в умовах воєнного стану;

- здійснює роботу служба охорони праці, призначені відповідальні;

- розроблені, затверджені та обліковані інструкції з охорони праці;

- щороку визначається готовність закладу до нового навчального року, осінньо-зимового періоду;

- організовано проходять медичні огляди працівників;

- розроблені та поетапно виконуються комплексні плани-заходи з охорони праці, цивільного захисту та пожежної безпеки;

- оновлені відповідно до сучасних реалій посадові інструкції для педагогічних працівників та інших служб з комплексом завдань з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту в умовах правового режиму воєнного стану.

Охорона та зміцнення здоров’я дітей, формування звички до здорового способу житття, цивільний захист були і залишаються актуальними та першочерговими завданнями дошкільного закладу. До колективу закладу доведені чіткі інструкції щодо реагування на небезпечні ситуації, загрози, план евакуації. Особлива увага приділялася впровадженню чітких алгоритмів дій у разі небезпеки, організації безпечного освітнього простору у закладі, обладнанню укриттів відповідно до вимог і рекомендацій ДСНС та комфортного перебування в укриттях учасників освітнього процесу.

На виконання річних завдань педагогічного колективу у 2023-2024 навчальному році результативно підготовлені та проведені педагогічні ради:  

організаційно-настановна «Підсумки роботи та пріоритетні завдання колективу на новий навчальний рік» (31.08.2023р.)

тематична «Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників» (30.11.2023р.)

тематична «Оптимізація освітнього процесу в умовах воєнного стану» (07.03.2024р.)

підсумкова «Про результати внутрішнього моніторингу якості освітніх та управлінських процесів у ЗДО» (30.05.2024р.).

Складені відповідні довідки про результати комплексного, тематичного та підсумкового вивчення стану освітнього процесу в ЗДО упродовж 2023-2024 навчального року.

За результатами моніторингу рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку та готовності їх до шкільних навантажень: 

- високий рівень:   60% 

- достатній рівень: 31% 

- середній рівень:   5%

- низький рівень:    4%  

За результатами моніторингу якості дошкільної освіти у ЗДО «Золота рибка» спостерігається динаміка розвитку дітей та відповідальне ставлення вихователів до виконання своїх професійних обов’язків, організації та проведення освітньої діяльності з вихованцями груп у період правового режиму воєнного стану в Україні. Діти старших вікових груп на достатньому та високому рівнях виконали вимоги Державних стандартів дошкільної освіти (2021) та освітньої програми, підготовлені до шкільних навантажень і навчання у Новій українській школі.

У закладі дошкільної освіти створено умови для якісного та безпечного харчування здобувачів дошкільної освіти. При організації харчування вихованців закладу здійснювався соціальний захист пільгових категорій дітей.  Режим харчування затверджений керівником закладу і оприлюднений в інформаційному куточку. Забезпечено питний режим (кожна дитина за потреби отримує кип’ячену або фасовану воду в індивідуальній чашці). Приміщення харчоблоку, комора оснащені необхідним обладнанням, меблями, посудом, інвентарем.  Створено умови для формування культурно-гігієнічних навичок здобувачів дошкільної освіти. За дитиною закріплено постійне місце за столом, розмір стола та стільця відповідає до зросту дитини. Перед кожним прийомом  їжі стіл сервірують згідно з меню.

У закладі дошкільної освіти забезпечується медичне обслуговування дітей, у разі потреби надається невідкладна домедична допомога. Функціонує   медичний блок, у якому наявне обладнання та вироби медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги, є достатньо лікарських засобів. Наявний ізолятор, розміщений на першому поверсі. У разі виявлення ознак інфекційної хвороби у дитини, її ізолюють від здорових дітей. У приміщеннях за потреби встановлюються бактерицидні лампи: дезінфекція приміщень бактерицидними лампами проводиться за відсутності дітей та працівників відповідно до інструкції. Проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками  освітнього процесу з БЖД та здорового способу життя в реаліях сьогодення. 

Упродовж 2023-2024навчального року у закладі була налагоджена робота психологічної служби та психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. Постійними та результативними були заходи психологічного спрямування для дітей, педагогів та помічників вихователя, а також консультації для батьків у визначений час «Порадьтеся з психологом» (відповідальна практичний психолог Світлана Стефанишин). Тематика індивідуальних консультацій для батьків була різною, актуальною та дієвою.

П’ятий рік в закладі функціонують інклюзивні групи, які повністю укомплектовані педагогічними кадрами: вихователями, асистентами вихователів, практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель–дефектолог, реабілітолог. У цьому навчальному році їх було сім: 3 групи молодшого дошкільного віку, 1 середнього дошкільного віку, 3 старшого дошкільного віку,  які відвідували 21 дитина з ООП. Тому освітній процес базувався на демократичних цінностях та повазі до основних прав людини і створював умови для максимальної участі в освітньому процесі усіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.

Організація інклюзивного навчання у закладі здійснювалась командами психолого-педагогічного супроводу. Для кожної дитини, відповідно до висновку ІРЦ, результатів психолого-педагогічного вивчення дитини командою супроводу були складені, погоджені батьками та затверджені керівником індивідуальні програми розвитку. Наші педагоги постійно працювали над організацією освітнього процесу в групі шляхом адаптації та модифікації освітнього простору задля вирішення завдань соціалізації та інтеграції дітей з ООП в суспільство в умовах закладу. З метою всебічного вивчення особистості дітей з ООП, організації ефективної допомоги і психолого-педагогічної підтримки, відстеження динаміки їх індивідуальної траєкторії розвитку, створення належних умов для включення дітей з ООП в освітнє середовище, впродовж 2023-2024 н.р. проводилась систематична робота членів команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. З метою коригування та визначення прогресу розвитку дитини, команди супроводу вчасно здійснювали перегляд та моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку/ індивідуального навчального плану для кожної дитини з ООП, де діяльність дітей оцінювалась не лише з позиції набутих знань, а перш за все–з позиції прогресивного розвитку. Корекційно-розвиткові заняття, передбачені ІПР, надавалися вчителем-логопедом, вчителем-дефектологом, практичним психологом, реабілітологом за укладеними між ними та управлінням освіти цивільно-правовими договорами.  Оплата праці залучених фахівців здійснювалася за рахунок коштів державної субвенції відповідно до актів виконаних робіт.

У травні 2024 року відбулося підсумкове засідання команд психолого-педагогічного супроводу, на яких були підведені підсумки роботи, визначено прогрес розвитку кожної дитини з ООП, проведено аналіз ефективних та неефективних методів роботи, та було прийняте рішення щодо завершення поточного навчального року. Робота команди фахівців психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП відбувалась тісному тандемі з батьками вихованців. Фахівцями проводились тематичні бесіди, надавались вичерпні роз’яснення щодо врахування особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, що сприяло формуванню батьківської компетентності у спілкування з дітьми та закріпленню вивченого матеріалу.

Виконання колективної угоди між адміністрацією та трудовим колективом ЗДО виконувалась на належному рівні. Завдяки тісній співпраці профспілкового комітету з адміністрацією і трудовим колективом в галузі виконання всіх пунктів умов колективного договору, всі пункти колективного договору протягом 2023-2024 року було виконано в повному обсязі.

Виконання колективної угоди між адміністрацією та трудовим колективом ЗДО «Золота рибка» забезпечувалась за такими напрямками:

-          своєчасна виплата заробітної плати;

-          матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам;

-          доплата педагогічним працівникам за престижність в роботи;

-          доплата за особливий характер праці;

-          шкідливі та важкі умови праці;

-          за роботу в нічний час;

-          доплата за додаткове навантаження;

-          створення безпечних умов життєдіяльності вихованців та працівників;

-          надання основної щорічної відпустки;

-          надання соціальної відпустки;

-          надання додаткової оплачуваної навчальної відпустки;

-          забезпечення інвентарем та інше.

Всі питання розглядаються на робочих нарадах членів профспілки своєчасно. Вся робота профспілкового комітету висвітлюється на однойменному стенді. Адміністрація та профспілковий комітет звітує перед колективом про виконання колективної угоди.

Адміністрацією та педагогами ЗДО «Золота рибка» ведеться постійна планомірна робота по взаємодії з батьками та громадськістю. За звітний період проводилися батьківські збори, консультації, поради, надавалися методичні та психологічні рекомендації. Батьки залучаються до управління закладу дошкільної освіти через безпосередню участь в роботі колегіальних органів. Протягом року педагоги постійно спрямовували самоосвіту батьків з різних питань, стимулювали їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання. У процесі спілкування з батьками педагоги намагалися створити атмосферу довіри, враховувати особливості кожної родини. Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, закладу.

Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. У ЗДО «Золота рибка» велася робота щодо забезпечення вимог, передбачених Законом України «Про звернення громадян». Слід зазначити, що звернення громадян, які потребують невідкладних рішень, здійснювалися поза графіком. Також адміністрацією ЗДО приділялася особлива увага вирішенню проблем, з якими звертаються громадяни пільгових категорій: діти з інвалідністю, багатодітні сім’ї, малозабезпечені сім’ї, учасники АТО, ВПО, які потребують соціального захисту та підтримки.

Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщень та території ЗДО. Створення безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей та праці у ЗДО. У  2023-2024 навчальному році розпочали облаштування дитячих ігрових майданчиків. Територія огороджена (справним) парканом, недоступна для несанкціонованого заїзду транспортних засобів. На території частково обладнані тіньові навіси (з лавами) за кількістю групових майданчиків. У літній період 2024 року буде проведена заміна даху на тіньовому навісі груп «Метелик», «Дзвіночок», «Веселинка». На інших групових майданчиках продовжуються роботи. Кількість майданчиків відповідає кількості груп у ЗДО. Групові майданчики груп обладнані ігровим обладнанням: гірки, гойдалки, столики, столики-грибочки, ігрові містечка, лави, машини, бізіборди, фізкультурне обладнання (дуги, ліани), пісочниці, які огороджені бортиками і закриваються. Адміністрація, колектив закладу у співпраці з батьками постійно дбають за поповнення дитячих майданчиків  ігровим обладнанням: ігровими гірками, гойдалками тощо. На території закладу облаштовано спортивно-ігрову зону: фізкультурний майданчик.

Територія підлягає постійному прибиранню. Забезпечено можливість безперешкодного руху територією закладу (доріжки, проходи без порогів, сходів та достатньо широкі для можливості проїзду візком). Враховуючи воєнний стан у державі з причини агресії рф та нестабільність в електричному та тепловому постачанні ЗДО в поточному році забезпечений альтернативними джерелами живлення та обладнанням: генератор бензиновий.

Приміщення закладу дошкільної освіти утримується в порядку й чистоті. Стан приміщень: коридори, групові осередки, кабінети, зали для музичних і фізкультурних занять, харчоблок, пральня, туалети, допоміжні приміщення, стіни, підлога, інженерні мережі, дах - відповідають вимогам безпеки. Постійно проводяться поточні ремонти: шпаклювання та фарбування стелі, стін групових кімнат, спалень, роздягальних кімнат; лицювання плиткою туалетних та буфетних кімнат; лакування та фарбування підлоги; ремонт та заміна сантехніки. Під час літнього періоду було зроблено косметичні ремонти усіх вікових груп, полаковано підлогу у великій музичній залі, зроблено косметичний ремонт коридору (Вхід 2).

З метою запобігання корупції прийом благодійних внесків від фізичних осіб здійснюється на добровільній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 № 1222 (із змінами) "Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування") з обов'язковим наступним оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку, про що свідчать акти оприходування матеріальних цінностей.

Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території ЗДО. В результаті комплексного самооцінювання матеріально-технічного стану та території закладу на кінець 2023-2024 навчального року маємо позитивні результати:

обладнання території і приміщень закладу справне;

дотримуються вимоги щодо обладнання дитячих ігрових майданчиків тіньовими навісами, ігровим та фізкультурно-спортивним обладнанням (проведені поточні ремонти);

батьки разом з працівниками провели реконструкцію, фарбування ігрового обладнання на ігрових майданчиках;

дитячі майданчики періодично поповнюються ігровим обладнанням;

постійно поповнюється м’який інвентар: постільною білизною, рушниками для дітей;

заклад забезпечений у достатній кількості вуглекислотними та порошковими вогнегасниками, які періодично перезаряджаються.

Зроблено чимало, проте у процесі аналізу матеріально-технічної та навчально-методичної бази ЗДО «Золота рибка» за 2023-2024 навчальний рік визначені проблеми, які потребують подальшого вирішення у наступному навчальному році:

до облаштувати у закладі укриття, які б відповідали усім встановленим вимогам;

поповнення ігрових майданчиків новим ігровим обладнанням;

заміна решти дахів на тіньових навісах групових дитячих майданчиків;

ремонт доріжок (забезпечення рівним неушкодженим покриттям);

забезпечення недоступності приміщення для несанкціонованого доступу сторонніх осіб;

у деяких групових осередках є потреба створення відокремлених куточків для усамітнення та відпочинку дітей;

постійне забезпечення педагогів фаховими виданнями та методичним забезпеченням.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших цілей. Хочу подякувати колективу закладу за згуртованість, небайдужість, допомогу, волонтерську діяльність для ВПО та ЗСУ під час роботи в умовах воєнного стану.

Цей навчальний рік був досить напруженим та дуже важким, враховуючи безпекову ситуацію в країні. Але, незважаючи, на всі виклики сьогодення, ми продовжуємо працювати і допомагати.

Дякую за увагу!

Директор  ЗДО "Золота рибка"    ОКСАНА КОВАЛЕНКО

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.