Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

ЗВІТУВАННЯ КЕРІВНИКА

Дата: 20 жовтня 2021 о 17:34, Оновлено 14 вересня 2023 о 22:27

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЗА 2020-2021 Н.Р.

Протягом 2020-2021 навчального року колектив закладу дошкільної освіти  спільно з батьківським комітетом працював над вирішення ряду педагогічних, організаційних  та господарських завдань. Керівником закладу створювались всі умови для утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління дошкільним закладом, поєднання державного і громадського  контролю за   прозорістю прийняття  й  виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності,  що базується на принципах  взаємоповаги  та позитивної мотивації.

Основним завданням колективу ЗДО є розвиток, збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дошкільників, забезпечення якісної підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в НУШ.

Робота закладу дошкільної освіти  проводилась відповідно до  змісту Концепції розвитку закладу, Річного плану роботи та потреб сучасного суспільства, спрямовувалась на продовження  спільної роботи закладу дошкільної освіти і сім’ї  для забезпечення діяльнісного підходу до формування основ  соціальної компетентності, адаптації до соціального середовища у дітей раннього та дошкільного віку шляхом запровадження освіти сталого розвитку; вдосконалення психологічного супроводу  з метою  спрямування освітнього процесу від накопичення знань до формування компетентностей (здоров’язбережувальна, комунікативна, предметно-практична, сенсорно-пізнавальна, природничо-екологічна, художньо-продуктивна, мовленнєва, соціальна,  особистісно-оцінна) в процесі підготовки дітей до шкільного життя відповідно до Концепції «Нової української школи».

Продовжилась  робота над вдосконаленням процесу запровадженої  системи управління безпечністю харчових продуктів на базі концепції НАССР.

Протягом 2020 – 2021 навчального року проведено ряд заходів, що забезпечили успішну роботу закладу дошкільної освіти: річний план роботи був підготовлений із врахуванням сучасних тенденцій розвитку дошкільної освіти, завдань довготривалої Програми розвитку закладу до 2023 року та очікувань батьків здобувачів освіти та громадськості Долинської ОТГ.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені протягом року різні форми методичної роботи, а саме: 4 педагогічні ради, 10 колективних переглядів, 6 семінарів- практикумів, 9 консультація та інше.

Педагогічний колектив з метою реалізації варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти, удосконалення освітнього процесу та розвитку творчих здібностей та обдарувань дітей використовував спеціалізовані програми, альтернативні методики та технології.

ЗДО тісно співпрацював з батьками: відвідувались загальні та групові батьківські збори, консультації, свята. Батьки проявляли  творчість та фантазію, готуючи поробки з дітьми до виставок, брали активну участь у святкових ранках та оформленні ділянок групових майданчиків. Цікавими і захоплюючими виявилися музично – спортивні свята та розваги, які підготували Савко Т.Б., Титиш С.В., Колодій Н.В., Бразда О.В., ТкачО.В.

Протягом навчального року педагогічним колективом забезпечувався гармонійний розвиток особистості дітей раннього та дошкільного віку, у відповідності із науково-практичними засадами оновленого Базового компонента дошкільної освіти та змістом діючої програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та «Впевнений старт».

Поставлені завдання були виконані повністю, що забезпечило не тільки зміни у роботі з педагогічними кадрами та в здійсненні  оперативного і планового контролю, а й дали змогу розпочати  активне упровадження  внутрішньої системи якості освіти.

Протягом року спрямовувались  зусилля педагогів і батьків на створення освітнього середовища, яке не тільки мотивує здобувачів освіти, а й активізує і розвиває. Для оцінки якості освітнього середовища розробили параметри оцінювання, які дали змогу візуалізувати структуру освітнього простору, визначити основні виміри середовища, які важливі для його облаштування. Вибрані  пріоритетні освітні технології (комунікативну, проектну, дослідницько – діяльнісну, ігрового моделювання, рефлексії), допомогли педагогам у створеному освітньому середовищі не тільки  навчати дітей взаємодії, а й залучати малят і їх батьків до оновлення групових осередків.

У ЗДО створені всі умови для безперервного навчання педагогів, що допомагає їм підвищувати свою професійну майстерність, брати участь у загальноміських (Витвицька Н.О., Магола О.М., Томків О.В.,  Турчин Л.С., Білінська Н.В., Чамбул О.М., Пастух О.І., Целіщева Х.О., Рудевич О.М.,Бразда О.В.) та обласних (Чамбул О.М.) педагогічних конкурсах, створювати  інноваційні методичні посібники (Чамбул О.М.. із власною методичною розробкою посіла ІІ місце в обласному конкурсі «Педагогічна знахідка»; затверджені ЦПРП методичні рекомендації Витвицька Н.О., МандзійЛ.В.).

У поточному навчальному році були підготовлені документи на атестацію 8 педагогів закладу. За результатами атестації: Коваленко О.Й., директор -  відповідає займаній посаді, Стрипа В.С., вихователь - відповідає раніше присвоєній кв. категорії «спеціаліст вищої категорії», Витвицька Н.О., вихователь - присвоєно кв. категорію «спеціаліст вищої категорії», Мандзій Л.В., вихователь - присвоєно кв. категорію «спеціаліст вищої категорії», Магола О.М., вихователь - присвоєно кв. категорію «спеціаліст першої категорії», Колодій Н.В., керівник музичний -- присвоєно кв. категорію «спеціаліст першої категорії». Бурій О.Я., вихователь - присвоєно кв. категорію «спеціаліст першої категорії», Жмуркевич М.М., вихователь - присвоєно кв. категорію «спеціаліст другої категорії».

Названі педагоги досягли помітних успіхів у роботі з дітьми за напрямками пізнавального, екологічного, фізичного, економічного та  соціально-морального розвитку, ігрової  та мовленнєвої діяльності, що забезпечило не тільки професійний ріст та сформувало інтерес до дослідницької педагогічної діяльності, а й спонукало до активного запровадження в практику роботи з дітьми інноваційних педагогічних  та здоров’язбережувальних технологій та особистісно орієнтованої моделі дошкільної  освіти.

Створені умови для здобуття повної вищої освіти  1особи.

ЗДО розрахований на 206 місць. Списковий склад дітей становив в поточному навчальному році 276 осіб. Комплектування груп відбувається за віковими принципами з врахуванням вибору батьків, що дає змогу мінімізувати адаптаційний період і зміцнити довіру батьків до закладу дошкільної освіти .

Педагогічні кадри, через які реалізується державна політика в галузі освіти – є головними особами у становленні освіти в Україні. У закладі на 2020-2021 н. р. трудовий колектив налічував 78 осіб, двоє з яких знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення трьох років і шести років. Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад забезпечений повністю, про що свідчить аналіз статистичних даних складу педагогічного колективу.

З вересня місяця 2020 року охоплено гуртковою роботою за бюджетний кошт: навчання гри шахи – 16 дітей дошкільного віку. Працює гурток, що надає додаткові освітні послуги: з англійської мови. 

Для успішної реалізації поставлених завдань педагогічний колектив спільно з батьками активно працював над створенням та зміцненням уже існуючої матеріальної бази закладу:  в кожній групі створені розвивальні центри, достатня кількість іграшок та ігрового матеріалу, придбано сучасні дидактичні посібники із різних розділів програми, в порівнянні з минулим навчальним роком на 3% поповнились новими матеріалами куточки фізичного виховання, зони дослідницької діяльності малят, новим змістом наповнились інформаційні куточки для батьків, естетично оформлені всі групові кімнати та вікна у групових кімнатах.               

Всі роботи по ремонту приміщень ЗДО проводяться  якісно з використанням безпечних сертифікованих    матеріалів.

Заклад  освіти забезпечений достатньою кількістю посуду, постільною білизною, рушниками, предметами гігієни, миючими засобами, що дає можливість дотримуватись вимог Санітарного регламенту для дошкільних  навчальних закладів, правильно доглядати  за дітьми та виконувати санітарні правила утримання приміщення закладу, харчоблоку, пральні, господарського двору.

Для підвищення рівня самоосвіти педагогів протягом минулого року поповнювався методичний кабінет науково-педагогічною, психологічною і методичною літературою, проведено передплату на  фахові журнали.

Керівником ЗДО з метою дотримання безпеки дітей та персоналу  проводились всі роботи, що передбачені Колдоговором, та Заходами з охорони праці та пожежної безпеки. Були проведені інструктажі відповідно до плану роботи.

  1. За бюджетні кошти було придбано на загальну суму                          47 341(сорок сім тисяч триста сорок один ) грн.28коп. а саме:
  • Дезинфікуючі засоби на загальну суму 1405грн.00 коп.;
  • Передплату періодичних видань на загальну суму 4782грн.00коп.;
  • Папір ксерокс ний  1475грн.28 коп..;
  • Друковану продукцію на загальну суму 799грн.00коп.;
  • Миючі засоби на загальну суму 15650грн. 00коп. (порошок, мило, ...);
  • Сода на загальну суму 6160грн.00коп.;
  • Будівельні матеріали на загальну суму13770грн.40коп.;
  • Запчастини для ремонту пральних машин на загальну суму 3300грн. 00коп. (підшипники,насоси…);

2. За бюджетні кошти на суму 5944 (п’ять тисяч дев’ятсот сорок чотири )грн.00коп.  виконані  такі  роботи, а саме:

  • заправка вогнегасників на загальну суму 3380грн.00коп.;
  • повірка ваг на загальну суму 1522грн.00коп.;
  • заправка картриджів  на загальну суму 630грн.00;
  • ремонт копіювальної техніки  на загальну суму 412грн.00коп.;

3. Станом 01.01.2020 року сума коштів, які знаходяться на спонсорському рахунку закладу у централізованій  бухгалтерії Управління освіти Долинської міської ради становила 6241(шість тисяч двісті сорок одна)грн.11коп.

За період з 01.01.2020року по01.01.2021року було придбано:

  • дитячі іграшки для інклюзивного навчання на загальну суму 1835грн.00коп.(для ресурсної кімнати)

Залишок спонсорських коштів на 01.01.2021року становить 4406(чотири тисячі чотириста шість)грн.11коп.

За період з 01.01.2021 року по 16.08.2021року  на спонсорський рахунок закладу поступило 1500грн.00коп. від Білоусової Т.С.

Отже, станом на 16.08.2021року на спонсорському рахунку закладу знаходиться 5906 (п’ять тисяч дев’ятсот шість)грн.11коп.

4. За бюджетні кошти було придбано на загальну суму 21920грн.00коп.товари для інклюзивного навчання, а саме:

  • сухий басейн на суму 7000грн.00коп.;
  • м’який конструктор( 24 елементи) на суму 8920грн.00коп.;
  • столик квіточка - на суму 6000грн.00коп.

5.   Батьками подаровано твердий і м’який інвентар, а саме:

  • Батько дитини з групи «Веселка», Ямборко І.М. - дитячі меблі, де вони і використовуються за призначенням;
  • Батько дитини з групи «Веселі дзвіночки», Ямборко І.М.- стелаж для дитячих іграшок, де він і використовується за призначенням;
  • Батьками придбано:

 групи «Сонечко» - тюль в кількості 3шт, де і вона використовується за призначенням.

групи «Барвінок» - світильники в кількості 4шт, де і вони використовується за призначенням.

групи «Барвінок» -  тюль кількості 2 шт, де і вона використовується за призначенням.

6.   Батьками та працівниками   зроблено:

  • Косметичний ремонт: в групі «Веселі дзвіночки», в кабінеті учителя - логопеда.
  • Пофарбовано:
  •  підлогу на І поверсі  центрального входу від приміщення басейну до ІІ центрального входу.
  • споруди на дитячих майданчиках всіх вікових груп та на спортивному майданчику.

- двері в групових приміщеннях,

- підлогу в роздягальнях та туалетних кімнатах,

- столи та дрібний інвентар в кухонному блоці.

- споруди для просушування білизни.

  • Полаковано паркет в групових приміщеннях.
  • Встановлено плити на дитячому майданчику групи «Веселі дзвіночки».

Оксана  Коваленко, директор  ЗДО «Золота рибка».

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЗА 2021-2022 Н.Р.

ЗДО «Золота рибка» здійснює свою діяльність відповідно до основних нормативно-правових документів: Конституції України, законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Конвенції про права дитини, Базового компонента дошкільної  освіти в Україні,Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Листа МОН України №1/3845-22 від 02.04.2022 «Про рекомендації для працівників дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» та інших нормативно-правових актів в галузі освіти вищих органів державної влади.

Освітній процес у закладі дошкільної освіти спрямовується на забезпечення цілісного підходу до розвитку особистості відповідно до нормативних вимог та методичних рекомендацій програм «Українське дошкілля» та «Впевнений старт».

Протягом 2021/2022 навчального року вся робота закладу дошкільної освіти була спрямована на виконання завдань, поставлених в річному плані, а саме:

  1. Продовжити роботу колективу по створенню сучасного освітнього безпечного простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.
  2. Постійно та послідовно підвищувати якість освіти на основі відстеження динаміки показників освітньої діяльності та освітніх процесів в закладі згідно Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
  3. Оптимізувати роботу з батьками шляхом партнерської взаємодії від спілкування до активного залучення в освітній процес насамперед по створенню та оптимізації гармонійного розвивального середовища для дітей.
  4. Продовжити роботу колективу по створенню інклюзивно-освітнього простору для дітей з ООП, забезпечити якісний психолого-педагогічний супровід освітнього та корекційно-розвиткового процесів командою фахівців закладу в тісній співпраці з батьками.

Протягом  навчального року у закладі функціонувало 12 груп (з них: 5 – інклюзивних, 1- логопедична), які відвідували 260 дітей. Прийом дітей до закладу здійснювався відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»: протягом року, на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, свідоцтва про народження, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничного лікаря про епідемічне оточення, направлення ЦНАП. Запис дітей до закладу дошкільної освіти здійснювався як через мережу Інтернет шляхом електронної реєстрації так і безпосередньо працівниками ЦНАПу. Переведення дітей з однієї групи в другу або їх відрахування проводилось відповідно до нормативних вимог.

Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом згідно з штатним розписом. Праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором.

Велике значення надавалось підвищенню фахової майстерності педагогів. Протягом 2021/2022 навчального року підвищили фахову майстерність на курсах при ОІППО -14 педагогів по І етапу та 7 педагогів по ІІ етапу.

Атестація педагогічних працівників проводилась згідно з перспективним планом відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників.  У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності працівників. Простежувалося постійне підвищення професійної компетентності наших колег, зростання їх майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності освітнього процесу. Педагоги, які повинні були атестуватись, брали активну участь у семінарах, районних методичних об’єднаннях, виставках, педрадах.  У 2021/2022 навчальному році атестовано сім педагогів: Маслова Н.П., Паньків Т.І., вихователі - відповідють раніше встановленій кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», Суковата С.О., вихователь - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», Чамбул О.М., вихователь – присвоєно звання «вихователь - методист», Кидик О.В., Целіщева Х.О., асистенти вихователя – встановлено оплату праці по 12 тарифному розряду, Пастух О.І, керівник гуртка - встановлено оплату праці по 12 тарифному розряду.

Діяльність ЗДО «Золота рибка» у 2021/2022 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у Програмі розвитку ЗДО, освітній програмі закладу та у Плані роботи на навчальний рік,  на забезпечення якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

Річним планом регламентувалась організація методичної роботи закладу дошкільної освіти, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту. Для вирішення цих завдань у закладі було створено належні умови, проводились тематичні перевірки, семінари, педагогічні ради, консультації. Методична робота з педкадрами була спрямована на реалізацію основної мети: підвищувати професійний рівень педагогів, скоординувати зусилля всіх працівників закладу для вирішення конкретних педагогічних проблем, створювати оптимальні умови для підвищення результативності освітнього процесу.

Перш за все, ми намагались створити у закладі належні умови для забезпечення якісної дошкільної освіти. Обсяг навчального навантаження, тривалість та форми організації зайнятості дітей відповідав вимогам наявних програм дошкільної освіти. Режим дня кожної вікової групи, розклад занять затверджені педагогічною радою та відповідають рекомендаціям Міністерства освіти і науки України.

У закладі дошкільної освіти проводилась чітка систематична робота з метою формування у дошкільників знань, умінь, навичок відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти. Освітній процес в навчальному закладі передбачав чергування різних видів діяльності. Організована зайнятість дітей планувалась з урахуванням розумового та фізичного навантаження. Основним акцентом у освітній роботі закладу дошкільної освіти була максимальна гуманізація педагогічного процесу.

З метою реалізації науково-методичної проблеми та пріоритетних завдань у 2021/2022 навчальному році у закладі проведено ряд успішних і результативних заходів, зокрема такі: 4 педагогічні ради, 14 колективних переглядів, 6 семінарів- практикумів, 9 консультація та інше.

У період з 24 лютого 2022 року освітній процес у режимі офлайн в ЗДО призупинений у зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну та введенням воєнного стану в Україні. Усі можливі форми роботи з батьками та їхніми дітьми проводилися онлайн.

  Протягом  2021/2022 навчального року вивчення стану організації харчування здійснювалось за такими питаннями: контроль за організацією харчування на харчоблоці та в групах згідно системи НАСР, виконання натуральних та грошових норм харчування, антропометричні вимірювання дітей, аналіз фізичного розвитку дітей, аналіз захворюваності дітей.

В групах було створено сприятливі умови для харчування дітей, а саме: замінено посуд на новий, в наявності миючі та дезінфікуючі засоби, серветки. Харчоблок забезпечений повністю працівниками з відповідною освітою та високим кваліфікаційним рівнем. Режим харчування дітей відповідає режиму роботи закладу, графік видачі їжі затверджений.

На харчоблоці закладу було організовано чергування відповідальних осіб, якими здійснювався контроль за закладкою продуктів, виконанням натуральних норм, видачею страв по групах. Результати контролю заносились у Журнал з підписом відповідальної особи. З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил, про що свідчать записи в щоденниках контролю. Глибокий аналіз роботи був сприятливим для прийняття управлінських рішень.

З метою впровадження науково-обгрунтованих раціонів харчування дітей в дошкільному закладі розроблена картотека страв. На кожну декаду місяця складалося  перспективне  меню  з   метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування. Питний режим організовувався кип’яченою водопровідною водою після очистки. Приготування їжі здійснювалось також на цій воді.

Щодо формування культурно-гігієнічних навичок у дітей під час приймання їжі – питання було під постійним контролем адміністрації, навички сформовані відповідно до віку та індивідуальних особливостей дітей.

Значна увага приділялась інформуванню батьків, а саме: на сайті дошкільного закладу створено сторінку для батьків з даного питання, у батьківських куточках в наявності інформація щодо організації харчування, інформація про пільгове харчування, матеріали щодо виховання культури їжі, формування навичок здорового способу життя, харчування дітей вдома у різні пори року, в наявності протоколи батьківських зборів, у протоколах групових батьківських зборів зазначено розгляд питань з організації харчування.

Одним з напрямків роботи медичного персоналу закладу була санітарно-просвітницька робота з питань організації раціонального харчування серед персоналу та батьків. Питання з організації харчування розглядалися на засіданнях батьківського комітету дошкільного навчального закладу, на групових батьківських зборах, нарадах при директору.

В закладі дошкільної освіти створені належні умови для роботи медичного персоналу, функціонують: медичний кабінет, ізолятор, процедурний кабінет, кабінет лікаря. Медичне обслуговування здійснювалось сестрою медичною з дієтичного харчування Долішною Т.В.., сестрою медичною старшою Михно М.І., воно було спрямоване на зміцнення фізичного, психічного здоров’я дітей та профілактиці захворювань, як того вимагає Закон України «Про дошкільну освіту» та інші нормативно-правові документи. У закладі проводились всі необхідні профілактичні заходи. Медичні огляди дітей і працівників навчального закладу здійснювались відповідно до вимог нормативних документів, про що свідчать записи у медичних  картках розвитку дітей та санітарних книжках. Медичні картки впорядковані відповідно до кількості дітей.

У результаті аналізу кількісного складу диспансерних дітей та спрямованості їх диспансеризації визначені найбільш важливі фактори, що впливають на здоров’я дітей, розроблені індивідуальні рекомендації щодо харчування, фізичного навантаження та зміцнення здоров’я малят. Усунення порушень санітарного законодавства відбувалось своєчасно.

Медичними сестрами були розроблені заходи щодо загартування дитячого організму з урахуванням температурного режиму в різні пори року та заходи щодо зниження захворюваності.

Оптимізація рухового режиму в усіх вікових групах відбувалась через низку традиційних фізкультурно-оздоровчих заходів: фізкультурні заняття та заняття з плавання, ранкову гімнастику, гімнастику «пробудження» після денного сну, фізкультурні хвилинки, паузи, загартувальні процедури та форми організації рухової активності у повсякденні: фізкультурні свята та розваги, рухливі ігри, самостійну рухову активність, тематичні дні здоров′я. Протягом року в останній день місяця проводився День здоров’я, кожного місяця – спортивне свято або фізкультурна розвага. Під час воєнного стану медичні працівники постійно проводили просвітницьку роботу з педагогами та батьками.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу дошкільної освіти було створення належних, безпечних і здорових умов праці, підвищення рівня безпеки праці шляхом проведення постійного технічного нагляду за станом обладнання, створення нешкідливих та безпечних умов праці, проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

Під постійним контролем знаходились питання реалізації комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, які щорічно розробляються. У 2021/2022 навчальному році у відповідності з планом заходів колективного договору між адміністрацією закладу та профспілковим комітетом здійсненювалися покращення умов праці працівників закладу.

Головною метою служби охорони праці закладу було створення безпечних умов праці, навчання і виховання, формування свідомого ставлення до життя і здоров’я, вміння надавати першу долікарську допомогу, і як результат – зниження виробничого травматизму. У освітній роботі з дітьми значне місце посідало формування основ безпеки життєдіяльності та дбайливого ставлення до життя і здоров’я. У наявності всі нормативні документи з питань охорони праці та пожежної безпеки, все обладнання знаходиться у задовільному стані. Під постійним контролем знаходився рівень обізнаності працівників до вимог нормативних документів.

З цією метою було проведено: систему консультацій з працівниками дошкільного закладу щодо організації роботи по створенню безпечних умов праці на робочих місцях;  роботу з батьками: батьківський лекторій, консультації та індивідуальні бесіди за тематикою безпеки життєдіяльності та охорони здоров’я і життя дітей; попереджувальні заходи з метою профілактики всіх видів травматизму.

Протягом року постійно проводилась робота з профілактики всіх видів травматизму, у тому числі і виробничого. У зв’язку з цим під час перевірок особлива увага приділялась організації безпечного виконання трудових обов′язків працівниками, проводились інструктажі з усіма категоріями працівників, що відображено в журналах проведення інструктажів, були переглянуті інструкції з охорони праці по видам робіт.

Директором  закладу в 2021/2022 навчальному  році видано накази з охорони праці, які доводились до відома всіх робітників закладу під підпис. У закладі оформлено куточки з охорони праці, куточок протипожежної безпеки, де міститься інформація ДСНС для працівників закладу.

З метою формування  здоров’язбережувальної компетентності у вихованців закладу, формування здатності дитини до застосування навичок здоров’язбережувальної поведінки відповідно до наявної життєвої ситуації був складений План роботи з охорони життя та безпеки життєдіяльності дітей на 2021/2022 навчальний рік, відповідно до якого у жовтні 2021 року у ЗДО проводився Тиждень безпеки дитини, метою якого було:  закріпити у дітей уявлення про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного, біологічного характеру та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників в умовах адаптивного карантину та виникнення надзвичайних ситуацій.  

Протягом ТБД у закладі було ефективно проведено  ряд заходів – ігор-занять, розваг з безпеки життєдіяльності, які висвітлювалися на нашому сайті.

У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну та введенням воєнного стану в Україні ЗДО з 24 лютого 2022 року припинив свою роботу для відвідування дітьми і весняний Тиждень безпеки дитини був відмінений.

У 2021/2022 навчальному році з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) заклад здійснював свою діяльність відповідно до вимог санітарного регламенту та постанови санітарного лікаря № 8 від 25.08.2021. Для відновлення роботи закладу, керуючись цією постановою, медичною сестрою Михно М.І.  розробленний  план заходів з відновлення функціонування закладу в умовах адаптивного карантину. Згідно з вимогами заклад було забезпечено необхідною кількістю засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобів.

Колектив закладу працював в тісному контакті з батьками, бо саме сім’я закладає основи культури, уміння спілкуватися, оцінювати свої та чужі вчинки, визнавати власні помилки. Залучаючи батьків до співпраці, використовуючи колективні, індивідуальні, наочно-інформаційні форми роботи вихователі спрямували свою роботу на підвищення психолого-педагогічної культури батьків.

З метою проведення освітньо-пропагандистської роботи серед батьків та створення умов для спільної роботи дошкільного закладу та сім’ї у вихованні дітей педагогічний колектив організував активні форми співпраці: загальні батьківські збори; інформаційні бюлетені, групові батьківські збори, на яких розглядались питання щодо навчання, виховання та розвитку дітей, питання щодо створення належних умов для перебування дітей у дошкільному закладі, формування безпеки життєдіяльності, робота з батьками щодо психологічного супроводу дитини у воєнний час, надавалась консультативна підтримка щодо допомоги дітям впоратися з тривожністю під час воєнних дій. Для батьків поповнювалися інформаційні батьківські куточки, папки-пересувки, стенди з рекомендаціями спеціалістів.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996, Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348, в закладі дошкільної освіти проведено ряд заходів, а саме: заведені журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

За 2021/2022 рік до закладу дошкільної освіти письмових звернень громадян не надходило. Основні питання, які були порушені в усних зверненнях громадян: влаштування дітей до закладу дошкільної освіти та реєстрація дитини в заклад  дошкільної освіти. Слід зазначити, що всі звернення були вирішені позитивно.

Постійно підтримувався зв’язок з учасниками освітнього процесу з особистих питань та з питань діяльності закладу, розглядалися пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо.

Фінансово-господарська діяльність у закладі дошкільної освіти здійснювалась згідно з річним планом. З метою забезпечення стабільної роботи закладу були розроблені спеціальні заходи. Контроль за їх виконанням здійснювався адміністрацією та відповідними комісіями профспілкового комітету, про що свідчать наявні акти перевірок, накази.

Незважаючи на складні економічні умови, недостатність бюджетного фінансування, приміщення і територія закладу дошкільної освіти оснащені необхідним інвентарем, перебувають у належному стані, постійно поповнюється, оновлюється і ремонтується обладнання, зміцнюється матеріальна база закладу. Протягом року в закладі дошкільної освіти були створені комфортні та безпечні  умови для перебування дітей.

Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території ЗДО. В результаті комплексного самооцінювання матеріально-технічного стану та території закладу на кінець 2021/2022 навчального року маємо позитивні результати:

  • все обладнання території і приміщень закладу справне;
  • дотримуються вимоги щодо обладнання дитячих ігрових майданчиків тіньовими навісами, ігровим та фізкультурно-спортивним обладнанням (проведені поточні ремонти);
  • проведена реконструкція: водопостачання та каналізаційної системи;
  • проведені ремонти та заміна сантехніки у туалетних кімнатах усіх вікових груп;
  • постійно поповнюється м’який інвентар: постільною білизною, рушниками для дітей;
  • заклад забезпечений у достатній кількості вуглекислотними та порошковими вогнегасниками, які періодично перезаряджаються;

Провівши ретельний аналіз діяльності ЗДО «Золота рибка» за 2021/2022 навчальний рік, залишаються невирішеними  першочергові проблеми адміністративно-господарського спрямування:

  • дооблаштувати у закладі укриття, які б відповідали усім встановленим вимогам;
  • ремонт покриття під’їздної дороги, доріжок та фізкультурного майданчика на території закладу;
  • проведення поточних ремонтів (заміна дахів тіньових навісів)  на майданчиках груп;
  • капітальний ремонт басейну;
  • поповнення дитячих майданчиків ігровим обладнанням.

У новому навчальному році також залишаються інші потреби, виконання яких не потребує особливих фінансових витрат:

  • розмальовування на території закладу асфальтних доріжок для дитячих ігор (у технології «Стіни, стеля, підлога, які говорять») та облаштування на майданчиках і квітниках цікавих ігрових композицій;
  • оновлення навчально-методичного забезпечення у вікових групах та у методичному кабінеті;
  • зміцнення осередків розвивального предметно-ігрового середовища у вікових групах відповідно до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти (2021) та сучасних вимог;
  • необхідна ефективніша співпраця усіх педагогів в організації діяльності сайту закладу;
  • активне використання інтерактивних форм та методів партнерської взаємодії з батьками вихованців;
  • активне освоєння комп’ютера та впровадження в освітній процес сучасних комп’ютерних технологій;
  • активна участь у фахових конкурсах педагогів, які планують підвищувати кваліфікаційні категорії;
  • організація харчування дітей у закладі за новими  нормами та порядком організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених Постановою КМУ № 305 від 24.03.2021 року з дотриманням норм харчування;
  • залишається на постійному контролі підвищення якості дошкільної освіти та підвищення інноваційної компетентності педагогів.

Оксана  Коваленко, директор  ЗДО «Золота рибка».

 2022-2023 Н.Р.

З В І Т

директора перед громадськістю про діяльність ЗДО «Золота рибка»

у 2022/2023 навчальному році

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівників навчальних закладів.

Цей навчальний рік був для нас випробувальним, ми працювали в надскладних умовах, з відчуттям тривоги, напруги, страху, невизначеності. Цілий рік ми з вами  наближали  ПЕРЕМОГУ!

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Золота рибка» Долинської міської ради є комунальним закладом для дітей віком від 2 років до 6 (7) років, у складі якого функціонують групи загального розвитку, в яких забезпечується догляд за дітьми, розвиток, виховання й навчання відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) та група компенсуючого типу – спеціальна група для дітей з порушеннями мовлення, в якій забезпечується дошкільна освіта, корекційно - відновлювальна робота з урахуванням стану здоров’я дітей та ступеня вираженості мовленнєвого дефекту.

ЗДО «Золота рибка» розміщений у типовій двохповерховій будівлі загальною площею 1723 кв.м. де протягом 2022-2023 навчального року функціонувало 12 груп.  Наповнюваність груп та режим перебування дітей залишилися сталими.

У період карантину, за сприятливої епідемічної ситуації у регіоні та у період воєнного стану, у закладі були створені максимально безпечні умови для вихованців та працівників відповідно до Постанов Головного державного санітарного лікаря України, КМУ, МОН, МОЗ та ДСНС. 

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  У період воєнного стану проведені лише косметичні ремонти приміщень. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається. 

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: комп’ютерами, принтерами, ксероксами, мультимедійним комп’ютерним проектором з екраном, музичними центрами, цифровим фотоапаратом.

Постійно на контролі аналіз оснащення приміщень укриття у нашому закладі. У процесі підготовки до минулого навчального року був проведений косметичний ремонт з переоснащення підвальних приміщень закладу у два найпростіші укриття, які відповідають вимогам ДСНС щодо облаштування «найпростішого укриття»:

  • розташоване у складі основної будівлі закладу;
  • місткість укриття у ЗДО «Золота рибка» – 300 осіб (діти та працівники закладу);
  • стіни, стеля виготовлені з бетонних блоків, плит та цегли;
  • будівля заглиблена у землю, не має великих отворів;
  • забезпечене електроживленням, штучним освітленням, системою водопроводу та каналізації;
  • забезпечене двома евакуаційними виходами;
  • входи облаштовані пластиковими дверима;
  • приміщення мають примусову вентиляцію;
  • в укритті забезпечується задовільний санітарний та протипожежний стан;
  • всі вихованці і працівники забезпечені в укритті ватно-марлевими пов’язками;
  • укриття забезпечене питною водою;
  • створений запас їжі (сухе печиво);
  • наявні альтернативні засоби освітлення;
  • забезпечене засобами надання домедичної допомоги.

Облаштовуючи внутрішній простір приміщень укриття, адміністрація та колектив закладу подбали про безпечність, комфортність та розміщення необхідного обладнання для організації освітнього процесу, врахували методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану.

У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив  закладу спрямовував свою діяльність відповідно до пріоритетів змістового наповнення освітнього процесу:

- Створення освітнього середовища, вільного від будь якого насильства та дискримінації, в якому спрямована робота з надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, реалізуються права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціальна адаптація та підготовка до отримання наступного рівня освіти;

-  Удосконалення системи роботи з безпеки життєдіяльності дошкільників, поглиблення теоретичних знань та практичних вмінь педагогічних працівників з питань організації  роботи з формування  основ безпечної поведінки, дотримання єдиної стратегічної лінії у діяльності педагогічного,   дитячого та батьківського колективів;

-  Удосконалення умінь та навичок педагогів щодо організації патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

Відповідно до Програми розвитку ЗДО, на основі аналізу роботи закладу за минулий рік з урахуванням  виявлених проблем та потреб закладу, ключовими завданнями над якими працював колектив закладу в 2022-2023н. р. були:

  1. Створювати комфортні, безпечні, доступні та нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей і праці, у тому числі дітей з ООП.
  2. Формувати мовленнєво-комунікативну компетентність дошкільників засобами інтерактивного розвивального середовища. 
  3. Продовжувати формувати національно-патріотичну самосвідомість дошкільників у різних видах діяльності.
  4. Розвивати самоактивність дитини, як головного чинника становлення субєктності в дошкільному віці, шляхом розвитку її самосвідомості та усвідомлення своїх набутих вмінь у спільній з дорослими співпраці.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЗДО «Золота рибка»у своїй діяльності  керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Діяльність ЗДО «Золота рибка»  у 2022-2023 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у Програмі розвитку ЗДО, освітній програмі закладу та у Плані роботи на навчальний рік,  на забезпечення безпечного освітнього простору в ЗДО в умовах воєнного стану та карантину, якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей. Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності. Спілкування, навчання та ведення документації здійснювалося державною мовою.

В закладі обладнано: 12 гупових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду; фізкультурна зала з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням; 2 музичні зали з необхідним наповненням; методичний кабінет; кабінет психолога; кабінет учителя – логопеда; кабінет керівників музичних та інструкторів з фізкультури; ресурсна кімната – оснащена для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; народознавча світлиця; харчоблок; пральня; медичні кабінети (медичний кабінет, ізолятор, маніпуляційна). Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Всі групи впродовж 2022-2023 н.р. комплектувалися за віковими ознаками, відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти.

Відрахування дітей із ЗДО, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснювалося відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти.

2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Заклад забезпечений педагогічними кадрами і технічним персоналом повністю і в якісному складі. Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 79. З них педагогів – 42. За рівнем кваліфікації педагоги мають такі кваліфікаційні категорії: вища кваліфікаційна категорія – 12 педагогів, І  кваліфікаційна категорія – 13 педагогів, ІІ кваліфікаційна категорія – 10 педагогів, категорія «спеціаліст» – 8 педагогів, звання «вихователь - методист» – 2 педагогів, звання «старший вчитель» – 1 педагог.

За рівнем освіти педагоги мають:  повну вищу відповідну педагогічну освіту - 35 педагогів, 8 педагогів – неповну вищу освіту.

 В 2022-2023 навчальному році курсову перепідготовку при Івано – Франківському ОІППО -16 педагогів по І етапу та 9 педагогів по ІІ етапу.

 Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація   працівників.  Адміністрацією закладу достатня увага приділяється організації проведення атестації педагогічних працівників, відповідно вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників. Складено перспективний план атестації педагогічних працівників, план роботи засідань атестаційної комісії на навчальний рік, видано накази. Адміністрацією та членами атестаційної комісії відвідуються навчальні заняття, вивчається система роботи педагогів, творчі звіти педагогів заслуховуються на засіданні педагогічної ради. У 2022-2023 н.р. атестацію пройшли 9 педагогічних працівників.

3. ПЕРСОНАЛЬНИЙ ВНЕСОК КЕРІВНИКА У ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ

Щодо організації освітнього процесу, то він будується таким чином, щоб забезпечити багаторівневу систему умов для поетапного гармонійного розвитку та соціального зростання дитини; залучення комплексу ресурсів: матеріально-технічних, програмно-методичних, особистісних, технологічних, що забезпечують освітній процес ЗДО. Адже освітнім середовище ЗДО стає тільки тоді, коли виконує свої основні завдання: забезпечує розвиток дітей дошкільного віку, охорону та збереження їхнього здоров’я, здійснює корекцію недоліків розвитку, враховує особливості розвитку та саморозвитку. І основною умовою при цьому є особистісно орієнтована взаємодія дитини і педагога, у процесі якої відбувається засвоєння соціокультурного досвіду, індивідуальний педагогічний супровід. В умовах нашого ЗДО різні види освітнього простору доповнюються предметно-розвивальним середовищем, яке презентовано у вигляді взаємозв’язаних  складових єдиного комплексу і разом з тим достатньо самостійних структур, оформлених в осередки.

Критерії оцінювання якості освітнього середовища в ЗДО:

  • ергономічність педагогічних зусиль (наскільки оптимальний та раціональний розподіл усіх видів форм життєдіяльності дошкільників з погляду збереження їх здоров’я, відповідності пріоритетним видам діяльності у цей віковий період. Водночас важливо і те, наскільки певна організація освітнього процесу оптимальна для збереження життєздатності, фізичних і психічних  зусиль самого педагога);
  • технологічність освітнього процесу (системність у плануванні та організації освітньої діяльності та реалізації конкретних цілей освіти, а також відтворюваність і можливість варіативного застосування моделі освітнього процесу, свідомий вибір  педагогами методів і засобів розвитку, виховання, навчання, що відповідає освітнім завданням);
  • характер взаємодії дорослих і дітей (ціннісне ставлення до дитини, урахування інтересів, потреб, можливостей дітей  в процесі планування та організації всіх форм і видів дитячої діяльності, надання їм можливостей вибору, побудова взаємодії педагога з дітьми на засадах партнерства).

Наші напрацювання по внутрішній системі забезпечення якості освіти є  початковим інструментарієм управління якістю освіти в ЗДО  та висвітлені в Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти «Золота рибка».

4. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Освітній процес в ЗДО будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і  науки України.

Використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах.  А саме:

  1. Комплексні:

-         Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

-         Програма «Впевнений старт».

  1. Парціальні:

-       «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку

-       «Дошкільнятам про сталий розвиток»,навч.- метод. посіб. для дошкільних навч. закладів

-        «Мудрі шахи»

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебували у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні методики.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.

Організацію та керівництво методичної роботи в закладі здійснюють вихователі-методисти Людмила Стрієшин та Олександра Рудевич на рівні сучасних вимог. Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів.  Крім педагогічних рад, педагогічних годин, консультацій, проводились майстер-класи із залученням кращих педагогів, заняття з елементами тренінгу, мозкові штурми, рольові й ділові ігри, засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.

Впродовж 2022-2023 навчального року було проведено чотири педагогічні ради:

  • організаційно-настановна «Особливості організації діяльності ЗДО у новому навчальному році в умовах воєнного стану» (26.08.2022)
  • тематична «Національно-патріотичне виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності» (листопад 2022)
  • тематична «Особливості формування мовленнєво-комунікативної компетентності  дошкільників» (лютий 2023)
  • підсумкова «Моніторинг якості дошкільної освіти» (травень 2023).

При підготовці до педагогічних рад педагогами проводились методичні заходи, а саме:

Колективні перегляди

  1. Індивідуальна робота з дитиною з ООП по соціальній взаємодії. Сліпкевич Я.
  2. Заняття з елементами Са-Фі-Данс «Стежками рідного краю» (старша група). Ткач О.
  3. Виховання патріотичних почуттів дошкільників засобами музики, художнього слова та української символіки. Сеньків З.
  4. Виховання свідомого громадянина патріота через культурно-історичні цінності своєї нації та загальнолюдські цінності. Чамбул О.
  5. Заняття з мовленнєвого спілкування «Казка в гості завітала». Марчак О.
  6. Інтегроване заняття з розвитку мовлення та грамоти. Гаврон М.
  7. Інетегроване заняття з розвитку мовлення і художньо - продуктивної діяльності. Чупа О.
  8. Тематичне заняття з розвитку мовлення (з використанням українського фолькльору). Турчин Л.
  9. Заняття з мовленнєвого розвитку з використанням інноваційних технологій. Стрипа В.
  10. Інтегроване заняття з розвитку мовлення і пошуково-дослідницької діяльності. Данилів Л.
  11. Інтегроване заняття з безпеки життєдіяльності «Навчаємо дітей мінної безпеки». Ставчанська Л.
  12. Інтегроване заняття з пріоритетом пошуково – дослідницької діяльності. Чемерис М.

Консультації

  1. Як приборкати хаос адаптаційного періоду: поради педагогам та батькам. Стефанишин С.
  2. Формування основ патріотизму у дошкільнят. Сліпкевич Я.
  3. Як формувати власну емоційну безпеку в умовах війни?. Стефанишин С.
  4. Підвищення рухової активності дошкільників засобами народних рухливих ігор. Суковата С.О.
  5. «Мовленнєва готовність дошкільника до навчання в школі». Целіщева Х.
  6. Інтегроване заняття з розвитку мовлення і пошуково-дослідницької діяльності. Данилів Л.
  7. Типові помилки вихователя на занятті, які перешкоджають активізації мовлення дітей. Ставчанська Л.
  8. Дотримання принципів академічної доброчесності при виконанні посадових обов'язків. Стрієшин Л.
  9. Ігри для розвитку творчого мислення дошкільників під час організації музично-театралізованої діяльності. Савко Т.
  10. Про підбір (придбання, виготовлення, оновлення) іграшок, обладнання для ігор з піском, повітрям, водою в літній період. Стрієшин Л.

Семінари

  1. Теоретично – семінарський модуль: «Особливості виховання патріотизму у дошкільників на сучасному етапі». Турчин Л.
  2. Майстер-клас «Технологія створення мультимедійної презентації до творчого звіту». Рудевич О.
  3. Практичний модуль: «Дієве патріотичне виховання»(коучинг). Чемерис М.
  4. Теоретичний блок: «Інтерактивні методи навчання дітей рідної мови і мовленнєвого спілкування». Бурій О.
  5. Майстер – клас: « Нейрогімнастика в роботі педагога». Чамбул О., Пастух О.
  6. Практичний модуль: «Ігри, що розвивають фантазію і словесну творчість у дітей дошкільного віку». Петрушка Н.
  7. Навчальний тренінг « Збереження життя та здоров’я в умовах війни та надзвичайних ситуацій: як правильно надати домедичну допомогу». Михно М., Долішна Т.
  8. Семінар – практикум для педагогів «Запобігаємо і уникаємо булінгу в колективі». Коваленко О.

Конкурси, які проводились протягом року надихали педагогічний і обслуговуючий персонал на пошуки нового, цікавого для дітей.

Перед осінніми святами організували виставку -  конкурс на кращу осінню композицію «Осінній колорит», жовтень 2023р.

Протягом року ми підтримували наших захисників, приймали участь у благодійних акціях, робили свій внесок у Перемогу!

Також проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності, з метою удосконалення  організаційної та практичної роботи з питань безпеки вихованців, свідомого та дбайливого ставлення дітей, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу.

Провідне місце посідають заняття з фізичної культури. В  дитячому садку є спортивна зала, спортивний майданчик на вулиці, де проводяться фізкультурно-оздоровчі заходи. Створені необхідні умови для самостійної рухової активності дітей, продумано розміщення фізкультурних  осередків, наявність спортивного обладнання, дидактичного середовища:

Широко використовуються вправи з різними предметами та з різних вихідних положень. Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входять загально-розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави.  Щомісяця проводяться спільні свята, «Дні Здоров’я», розваги.

На виконання варіативної частини Базового компонента дошкільної освіти в ЗДО впродовж 2022-2023 н.р. працювали гуртки, де діти мали змогу додатково отримати пізнавальні навички.

Особливості гурткової роботи – цілеспрямоване використання вільного часу для повноцінного розвитку потенційних можливостей дитини, свобода вибору профільного спрямування, напрямів діяльності та освітньої програми, творчий характер освітнього процесу, який здійснюють на основі додаткових освітніх програм, співпраця, співтворчість, індивідуальний підхід у взаєминах дитини, педагога та батьків.

У ЗДО «Золота рибка» створені умови для інклюзивного навчання. У 2022-2023 навчальному році функціонували 6 інклюзивних груп, в яких навчалися 17 дітей з ООП. Забезпечувалася підтримка в освітньому процесі здобувачів освіти, які цього потребують, відповідно до нових безпекових умов. У закладі забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу на основі єдності, співпраці педагогічного колективу з сім’єю та фахівцями ІРЦ. Налагоджено роботу з питань навчання дітей з ООП: створена команда психолого-педагогічного супроводу для кожної дитини, розроблені індивідуальні програми розвитку.

Варто зазначити, що на належному рівні проводиться робота з наступності між двома ланками освіти: закладу дошкільної освіти та школи. Вона передбачає об’єднання комплексів організаційних та освітніх заходів. У 2022 -2023 н.р. між ЗДО «Золота рибка» та Долинський ліцей №7 розроблено спільний план.

На кінець 2022-2023 навчального року в закладі дошкільної освіти виховувалось 76 дітей старшого дошкільного віку. Вихователі груп забезпечили підготовку дітей до навчання в школі на рівні сучасних вимог. Педагоги активно працювали над розвитком у дітей цілеспрямованого сприймання, формування психічних процесів, навичок навчальної діяльності, самооцінки, що має важливе значення в подальшому навчанні дітей в школі.

Встановлено, що наші випускники готові до подальшого навчання. Більшість з них проявляють інтерес до навчання, майже всі легко йдуть на контакт, комунікабельні, легко вступають у відносини з однолітками та дорослими людьми і вільно почувають себе в соціумі. У дітей сформована готовність до прийняття нової соціальної ролі – школяра. Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, у них сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

Одним з головних завдань функціонування закладу дошкільної освіти є взаємодія з сім’єю. Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У нас одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом.

Педагоги закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. Вихователями кожної групи створено Viber-чати для спілкування з батьками, де педагоги мали прямий зв’язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб; проводять консультативно-просвітницьку роботу; надають різноманітні поради, рекомендації, консультації по роботі з дітьми вдома. Вихователі постійно мотивують батьків, підтримують зворотній зв’язок з ними. І цей зворотній зв’язок є дуже активним, дієвим. Налагоджена робота батьківських комітетів груп. Батьки надають посильну допомогу закладу, допомагають в облаштуванні ігрових ділянок, проведенні ремонтних робіт, закупівлі іграшок.

Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Планування контролю за станом освітнього процесу в закладі дошкільної освіти було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги педагогам. Адміністрацією закладу дошкільної освіти здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Постійного контролю вимагали питання охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, адміністративних нарадах, виробничих нарадах. Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. За результатами комплексної і тематичних перевірок оформлено довідки.

5. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА, ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ТА ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України,  розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводяться вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструються у відповідних журналах, видаються накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

В 2022-2023 навчальному році колектив ЗДО продовжував роботу щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей: групи раннього віку – 1 раз у місяць, інші групи – 1 раз у квартал. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії та оформлялися листи здоров’я усіх груп закладу дошкільної освіти.

Систематично проводиться моніторинг захворюваності дітей в ЗДО.

7. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Здоров’я дитини неможливо забезпечити без раціонального харчування. Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який зростає, в харчових речовинах і енергії, забезпечує нормальний гармонійний розвиток дитини, підвищує її стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, сприяє виробленню імунітету до різних інфекцій. Правильна організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти  набуває особливої актуальності через високий показник охоплення дошкільною освітою дітей від 2 до 6 років. Саме тому в заклад впроваджена Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках – система ХАССП, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Головним завданням системи ХАССП у ЗДО є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів комірником і до моменту видачі готової страви.

Організація харчування ведеться відповідно Постанови Кабміну від 24.03.2021 р. № 305  Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку та

Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227 (із змінами).

За 2022-2023 навчальний рік за результатами перевірок  Держпродспоживслужби порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень в організації харчування дітей не виявлено.

Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково - обґрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено  сезонне меню. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного посезонного меню складається меню-вимога.

З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко  псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.

Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі,  затвердженого завідувачем. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.

Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час  вживання  їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).

В 2022-2023 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій.

8. ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Фінансова діяльність закладу дошкільної освіти впродовж 2022-2023 н.р. була спрямована на покращення, удосконалення і модернізацію матеріальної бази ЗДО, створення належних умов для здійснення освітнього процесу, підтримку життєдіяльності закладу.

За бюджетні кошти було придбано:

  1. дезинфікуючі засоби в таблетках на загальну суму 1 700грн. 00коп.;
  2. сода на загальну суму 6 300грн. 00коп.;
  3. миючі засоби (порошок, мило рідке, мило господарське, засоби для чищення, паперові рушники...) на загальну суму 40 729грн. 00коп. ;
  4. сантехніка (шланги-голки, змішувачі, кран зливний для унітазу… ) на загальну суму 7 000грн.00коп.;
  5. дрібні електротовари (лампи світлодіодні довжиною 0,60см., світильники, розетки, вимикачі, подовжувачі…) на загальну суму 14 770грн. 00коп.;
  6. друкована продукція (меню-розкладка А3, звіт А3…) на загальну суму 999грн.94 коп.;
  7. папір ксероксний  на загальну суму 4 968грн.00коп..;
  8. канцтовари (папки сегрегатори, папки скорозшивачі, файли А4,зошити А4  на 200аркушів…) на загальну суму 3350грн.00коп.;
  9. будівельні матеріали (фарби емаль різнокольорові, лаки, шпаклівки, грунтівка, водоемульсія….) на суму 23 655грн.00коп.;
  10. господарські товари (граблі, лопати, викрутки, набір ключів, жилка, замки навісні, кутники….)на загальну суму 16 360грн.00коп.;
  11. посуд (сковорідки, каструлі , тарілки) на загальну суму 27 898грн.0коп.;
  12. медикаменти на загальну суму 10 280грн.00коп.;
  13. повірка ваг на загальну суму 2 538грн.14коп.;
  14. повіка лічильника водопостачання на загальну суму 922грн.00коп;
  15. вивіз твердих побутових відходів на загальну суму 12 892грн. 57коп.;
  16. оплата послуг за телефон на загальну суму 115грн. 65коп.;
  17. дезінфекція, дератизація на загальну суму 5 034грн.00коп.;
  18. оплата послуг за інтернет на загальну суму 1 400грн. 00коп.;
  19. ремонт комп’ютерної техніки (принтера, картриджа) на загальну суму 1290грн.00коп.;
  20. заправка вогнегасників на загальну суму 6 800грн.00коп.;
  21. медогляд працівників на загальну суму 24 113грн. 17коп.

Станом на  01.01.2023 року на рахунку було 5 756грн. 11коп., за період з 01.01.2023року по 31.08.2023року  на спонсорський рахунок надходжень не було, але було придбано:

лавки дерев’яні зі спинкою- 4шт., лавки дерев’яні без спинки  - 8шт. на загальну суму 5 680грн. 00коп.

Отже залишок коштів на спонсорському рахунку станом на 31.08.2023року становить 76грн.11коп.

Дякуючи працівникам, батькам та депутатам було проведено ряд робіт та отримано товарів, як благодійна допомога         

  1. Помічники вихователя груп «Веселинка», «Колосок», «Сонечко» придбали Змішувачі з електронагрівом Zegor  на загальну суму 2536грн.11коп., згідно накладної №4474 від 19 травня 2023року, які встановлені на даних групах електриком ЖКГ згідно правил пожежної безпеки і використовуються за призначенням (Акт № 1).
  2. батьки групи «Веселинка» придбали тюлі в кількості 3 шт.  на загальну суму 1500грн.00коп., яка знаходиться в спальні на даній групі і використовуються за призначенням (Акт №2)
  3. мама дітей  групи «Веселинка», Бік Я. придбала плиту на перегородки в туалетну кімнату на загальну суму 600грн. 00коп., яка встановлено на даній групі і використовуються за призначенням. (Акт №3)
  4. голова батьківського комітету Бучок Н., групи «Колосок», подарувала килим -1шт., доріжка -1шт.  , які знаходяться на даній групі і використовуються за призначенням. (Акт №4)
  5. За сприяння Долинської міської ради проводиться облаштування укриття №2 (встановлено відповідне освітлення, залито бетонну стяжку).Роботи продовжуються.
  6. За сприяння Управління освіти Долинської міської ради від благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПОСМІШКА UA» отримано предмети гігієни на загальну суму 6 556грн.44коп., канцтовари та іграшки на загальну суму 20 000грн. 00коп., комп’ютерна техніка та комплектуючі до неї для навчання дітей на загальну суму 248 599грн.62коп., дитячі стільці з металевим каркасом, безкаркасні крісла груші та іграшки на загальну суму 53 991грн.00коп., які використовуються за призначенням.
  7. За сприяння Управління освіти Долинської міської ради від блгодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПОСМІШКА UA» батьки вихованців, відповідно до відомості, отримали рюкзаки з наповненням на загальну суму 239 084грн.82коп.
  8. За кошти обласного бюджету, Долинської міської ради та за депутатські кошти заступника міського голови ОТГ Громиша В.В., проводяться ремонтні роботи по облаштуванню ігрових майданчиків груп «Веселинка», «Метелик», «Дзвіночок». Роботи будуть продовжені.
  9. За спонсорські кошти, які знаходились на спонсорському рахунку управління освіти Долинської міської ради оновлено спортивний майданчик на загальну суму 5 680грн. 00коп.

Також проведено ремонтні роботи в закладі та на ігрових майданчиках силами працівників та батьків вихованців, а саме:

  1. два центральні входи  та коридорні приміщення (фарбування дверей, підлоги, малювання стін);
  2. полаковано паркет в кабінетах директора,  діловода, медичного блоку та в великій музичній залі;
  3. в кухонному блоці (фарбування витяжки, столів та інвентарю);
  4. у всіх вікових групах пофарбовано підлогу в роздягальних кімнатах, туалетних кімнатах, полаковано паркет в групових кімнатах також підфарбування та побілка стін у всіх групах;
  5. зроблено ремонт в туалетній кімнаті в групах «Веселинка», «Веселка», «Веселі дзвіночки»;
  6. зроблено ремонт в роздягальні в групі «Барвіно», «Колосок»
  7. фарбування, ремонт, заміна та встановлення столиків та лавок на майданчиках груп «Веселка», «Колосок», «Ромашка», «Віночок», «Бджілка», «Веселі дзвіночки», «Сонечко» ( в зв’язку з роботами по заміні дахів на деяких роботи продовжуються)
  8. встановлення нових пісочниць на групах «Барвінок», «Колосок», «Калинка»;
  9. встановлення рахівнички на майданчику групи «Барвінок».

Зроблено чимало, проте у процесі аналізу матеріально-технічної та навчально-методичної бази ЗДО «Золота рибка» за 2022-2023 навчальний рік визначені проблеми, які потребують подальшого вирішення у наступному навчальному році:

  1. продовжувати процес розбудови  ВСЗЯО на основі Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у ЗДО «Золота рибка»;
  2. закінчити капітальний ремонт дахів тіньових навісів на групових майданчиках;
  3. дооблаштувати у закладі укриття, які б відповідали усім встановленим вимогам;
  4. поповнення ігрових майданчиків новим ігровим обладнанням;
  5. ремонт доріжок (забезпечення рівним неушкодженим покриттям);
  6. у деяких групових осередках є потреба створення відокремлених куточків для усамітнення та відпочинку дітей;
  7. постійне забезпечення педагогів фаховими виданнями та методичним забезпеченням.

У новому навчальному році також залишаються інші потреби, виконання яких не потребує особливих фінансових витрат:

  1. розмальовування на території закладу асфальтних доріжок для дитячих ігор (у технології «Стіни, стеля, підлога, які говорять») та облаштовування на майданчиках і квітниках цікавих ігрових композицій;
  2. оновлення навчально-методичного забезпечення у вікових групах та у методичному кабінеті;
  3. зміцнення осередків розвивального предметно-ігрового середовища у вікових групах відповідно до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та сучасних вимог;
  4. необхідна ефективніша співпраця усіх педагогів в організації діяльності сайту закладу;
  5. активне використання інтерактивних форм та методів партнерської взаємодії з батьками вихованців;
  6. активне освоєння комп’ютера та впровадження в освітній процес сучасних комп’ютерних технологій;
  7. активна участь у фахових конкурсах педагогів, які планують підвищувати кваліфікаційні категорії.

Від імені всього колективу закладу і наших вихованців хочу подякувати засновнику закладу – Долинській міській раді, управлінню  освіти, депутатам, працівникам ЗДО, батькам наших вихованців за спільну працю у забезпеченні функціонування закладу. Обіцяю, що буду надалі працювати над вирішенням проблем, над всім тим, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дошкільнятам, з метою створення затишку та комфорту для всіх учасників освітнього процесу. 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКІВСЬКА ГРОМАДО

ДЯКУЄМО кожному з вас, що робите максимум задля ПЕРЕМОГИ.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.